Son konular

Erişte Salatası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Erişte Salatası Tanımı İçin Materyaller
Yarım paket erişte
1 su bardağı haşlanmış nohut
300 gram tavuk biftek
2 yemek kaşığı tereyağı
Yoğurt
1 diş sarımsak
Yarım küçük çay bardağı sıvı yağ
1 çay kaşığı pul biber

Erişte Salatası Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Islatılmış nohutu tuzlu suda haşlayalım. Tavuğuda güzelce yıkayıp farklı bir tencerede haşlayalım.
Erittiğimiz tereyağına erişteleri ekleyip arpa şehriye üzere rengi dönene dek kavuralım.
Tavuk suyunu ek edip pilav üzere pişirelim. En son nohutu ve didilmiş tavuğu üzerine ekleyip 1/2 çeşit çevirip büsbütün pişince altını kapatalım.
Biraz soğuyunca sarımsaklı yoğurtla harmanlayıp üzerine biberli kızdırılmış yağı dökelim. Afiyet olsun.
Erişte Salatası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Erişte Salatası (Erişte Salatası Tarifi) İçin Materyaller 1 tavuk but 1 tavuk göğsü 1 sürahi sıcak su Tuz 2 kilo erişte Maydanoz Yeşil soğan Mısır 1 çay bardağı limon suyu 1 çay bardağı zeytinyağı yahut sıvı yağı Pulbiber Karabiber Erişte Salatası (Erişte Salatası Tarifi) Yapılışı Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Tavuklu Erişte Pilavı Tanımı İçin Gereçler 1 kase erişte Modül tavuk (ben göğüs kullandım ) Sıvı yağ Nane Tuz 3 kase su Tavuklu Erişte Pilavı Tanımı Yapılışı Öncelikle istediğiniz tavuk kısımını haşlıyoruz, ben göğüs kısımı haşladım. Siz istediğiniz çeşidi haşlayabilirsiniz. Haşlanan tavuğu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Erişteli Havuçlu Enfes Gün Salatası Tanımı İçin Materyaller 4-5 adet büyük havuç 1 küçük çorba kasesi mısır 1 büyük çorba kasesi dolusu erişte 1 büyük çorba kasesi dolusu yoğurt 1 büyük çorba kasesi köz kırmızı biber (hazır alacaksanız bir kavanoz kâfi olacaktır.) 2 diş sarımsak 2-3 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Erişte Salatası (Günlerin Vazgeçilmezi Olacak) Tanımı İçin Malzemeler 1 paket erişte 2 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı sıvı yağ 5 yemek kaşığı yoğurt 5 yemek kaşığı mayonez 1 kutu mısır konservesi 6 adet közlenmiş kırmızı biber 6 adet büyük kornişon turşu 2 diş sarımsak 1 su bardağı ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Tavuklu Erişte Salatası Tanımı İçin Materyaller 6 tahta kaşığı erişte 3 su bardağı su 1 tavuk incik 1 yemek kaşığı mayonez 1 kase yoğurt 1 rendelenmiş büyük sarımsak 3 tane salata turşusu 2 tane közlenmiş kırmızı kapya biber 2 yaprak göbek marul 1 çay bardağı dondurulmuş mısır Tuz Üzerine yakmak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt