Etli Bamya

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Etli Bamya Tarifi İçin Malzemeler
1 su bardağı kuzu eti (Haşlanmış)
2-3yemek kaşığı domates salçası
Tuz
Karabiber
Pulbiber
1 büyük kuru soğan
4-5 yemek kaşığı sıvıyağ
1-3 küçük acı biber(İsteğe göre)
Bamya
Yarım veya 1 çay bardağı haşlanmış veya konserve nohut
Su (Yemeği 2 parmak geçecek kadar)

Etli Bamya Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Bamyaların uzunluğuna göre ikiye veya üçe kesilir, uçlarınıda kesebilirsin. Yıkamadan öylece bekletiyorsunuz. Et haşlanır, haşlanan etin suyu kaldı ise onuda sonradan yemeğe ekleyebilirsiniz.
Sonra ellerinizi değdirmeden süzgeç yardımı ile bol sudan bamyaları geçiriyoruz, süzgeci çevirerek. Böylece sonradan salyanı akmasını birazda olsa önlüyoruz.
Sıvıyağda soğan karıştırarak kavrulur.
Kavrulmaya yakın bamyaları ekleyip bir kaç tur karıştırdıktan sonra eti ekleyip tekrar bir kaç tur daha karıştırıyoruz. Ocağın ıssısı orta ateşin bir üstü. Salça ile beraber tuz, pulbiber ve karabiberde eklenir ve karıştırarak salça kavrulur.
Salça ne kadar kavrulur ise o kadar güzel olur. Kavurduktan sonra kaynar su eklenir. Kaynamaya başladıktan sonra üstü kapatılır, ocağın ıssısı aza getirilir ve pişmeye bırakılır.
Bamyalar iyice yumuşar ise pişmiş demektir.
Ben yarım saat ağır pişirdim, ağır pişirilmesi lezzet katar. Ben pişmeye yakın bir kaç adet acı biberi tüm olarak tencereye bıraktım ve nohudu ekledim. Deneyeceklere afiyet olsun.
Etli Bamya Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Etli Bamya Tanımı İçin Gereçler Yarım kilo taze bamya Yarım kilo kuşbaşı et 2 büyük domates 1 orta uzunluk soğan 2 çay kaşığı tuz 1 limon suyu 1 yemek kaşığı domates salçası Yarım çay bardağı zeytin yağı yahut 1 yemek kaşığı tereyağ tercihinize kalmış Etli Bamya Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Kavurmalı Bamya Tanımı İçin Materyaller 1 kg bamya 1 adet büyük uzunluk kuru soğan 4 tane yeşil biber 1 su bardağı konserve domates sosu Yarım su bardağı zeytinyağı 1 kase haşlanmış nohut 1 kase kavurma 1 yemek kaşığı domates-biber karışık salça Yarım limon suyu 1 tatlı kaşığı pulbiber 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Etli Kuru Bamya Tarifi Etli Kuru Bamya Tarifi, Resimli imagesetlikurubamyanasilyapilir5ad3e5ee3ec47 Malzemeler: 50 gr kuru bamya 100 gr Kuşbaşı kuzu eti 1 adet orta boy soğan 1 diş sarımsak 1 yemek kasığı domates & biber karışık salca 2 yemek kaşığı tereyağı 2 litre su Tuz karabiber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
31
  • Soru
etli bamya nasıl yapılır,etli bamya yemek tarifi,etli bamya yemekleri,etli bamya yemegi,kolay etli bamya Etli Bamya Tarifi,yapılışı imagesetlibamyatarifiyapilisiresimli5ad4617592b01 Etli bamya malzemeleri Yarım kilo bamya 250 gram kuşbaşı et 2 adet domates 3 adet soğan 3 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Etli Bamya (Videolu) Tanımı İçin Gereçler 200 gram yemeklik bamya 100 gram haşlanmış kuşbaşı et 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 adet kuru soğan 3 adet köy biberi 1 adet domates 1 yemek kaşığı domates salçası 1 çay kaşığı limon tozu 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı pul biber 2 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
Üst Alt