Son konular

Etli Kuru Fasulye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Etli Kuru Fasulye Tarifi İçin Malzemeler
2 su bardağı kuru fasulye
200 gram dana eti
1 diş sarımsak
1 orta boy soğan
1 kırmızı kapya biber
1 yeşil biber
1.5 yemek kaşığı domates salçası
1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber
1 çay kaşığı karabiber,tuz
1 çay kaşığı şeker(ette kuyruk yağı olduğu için ayrıdan sıvı yağ kullanmadım)

Etli Kuru Fasulye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Akşamdan 2su bardağı fasulyeyi ıslatalım.
Sabah fasulyeyi ocağa alıp yarım çay kaşığı kadar kimyon atalım 5 -10 dk kadar haşlayalım. (normalde haşlamadan yapıyorum fasulyeden fasulyeye fark ediyor).
Düdüklü tencereye kuyruk yağını doğrayıp eritelim.
Daha sonra kuşbaşı doğranmış etlerimizi koyup biraz kavuralım.
Üzerine sarımsak,soğan,şeker ve biberleri de yemeklik doğrayıp kavurmaya devam edelim.
Salçayı ekleyip karıştıralım ve fasulyesini ekleyelim 2 -3 dk kadar kavurup suyunu tuzunu pul biberini ekleyip düdüklümüzün kapağını kapatalım.
Kaynayınca düdüğünü indirip altını kısalım ve pişmeye bırakalım. (ben 1saat pişirdim).
Etli Kuru Fasulye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Lezzetlimi Lezzetli Etli Kuru Fasulye (Videolu) Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı kuru fasulye 300 gram dana eti 2 adet kuru soğan 2 yemek kaşığı domates salçası Birer çay kaşığı tuz, kırmızı toz biber ve pul biber 3 yemek kaşığı ayçiçek yağı 3 yemek kaşığı zeytin yağı 5 su bardağı kaynar su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Etli Kuru Fasulye Nasıl Yapılır Etli Kuru Fasulye Tarifi Etli Kuru Fasulye İcin Malzemeler 2 bardak kuru fasulye 1,5 yemek kaşığı salca 1 domates 1 baş soğan 3 yemek kaşığı sıvıyağ 350 gr kuşbaşı et 35 tane kurutulmuş minik acı biber Sıcak su Tuz,karabiber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Etli Kuru Fasulye Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı fasulye 250 gram et 1 yemek kaşığı domates salçası 4 yemek kaşığı sıvı yağ 1 adet orta uzunluk kuru soğan 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı kırmızı toz biber Yarım çay kaşığı karabiber Yarım çay kaşığı kimyon İsteğe nazaran; 1 adet kuru kırmızı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Etli Kuru Fasulye Tanımı İçin Malzemeler 6 su bardağı haşlanmış kuru fasulye 400 gr siyah kesim kuşbaşı et 1 adet soğan Yarım çay bardağı zeytinyağı 6 su bardak su 1 yemek kaşığı salça Tuz Yarım çay kaşığı karabiber Etli Kuru Fasulye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Eti tencereye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Etli Kuru Fasulye Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı fasulye 250 gram dana kuşbaşı 1 soğan 1 adet yeşil biber 1 yemek kaşığı salça Sıvı yağ 1 çay kaşığı kimyon (tercihe bağlı) Etli Kuru Fasulye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Geceden ısladığımız kuru fasulyelerin suyunu süzüyoruz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt