Son konular

Etsiz Çiğ Köfte

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Etsiz Çiğ Köfte Tanımı İçin Gereçler
Yarım kg esmer çiğ köftelik bulgur
2 su bardağı su
Yarım çay bardağı sıvı yağ
1 adet soğan
2 çorba kaşığı biber salçası
1 yahut 2 çorba kaşığı domates salçası
1 çay bardağı isot
Yarım çay bardağı pul biber
Yarım çay bardağı toz kırmızı biber
1 domates rendelenmiş
4 -5 kol maydanoz ince doğranmış
1 limon suyu
2 çorba kaşığı nar ekşisi
1 su bardağı zeytin yağ
1 su bardağı irmik
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı kimyon karabiber
Servis için;
1 marul
Ayran
Lavaş
Limon nar ekşisi

Etsiz Çiğ Köfte Tanımı Yapılışı

Yarım kg esmer köftelik bulguru 2 su bardağı ılık su ile ıslattım.
Soğanı rendeledim tavaya sıvı yağ ve soğanı koydum kavurdum .
Biber ve domates salçasını ekleyip kavurdum .
Islattığım bulgurun üzerine ekleyip karıştırdım, biraz yoğurdum .
Baharatlarını ekledim.
Domatesi rendeledim ekledim.
Limon suyu, nar ekşisi, zeytinyağını ekledim.
Blendırdan çektim.
Sonra irmiği ekledim karıştırdım ,3 -4 dk yoğurdum.
İnce doğranmış maydanozu da ekledim uygunca yoğurdum .
Bir tabağın üzerine lavaş serdim çiğ köfteleri sıktım dizdim, ayran ,marul ,limonla servis

Similar threads

• Soru
Tam Ölçülü Etsiz Çiğ Köfte Tanımı (Hazır Almaya Son) İçin Malzemeler 1 kg esmer köftelik bulgur şayet yoksa olağan ince bulgurda olur (7,5 su bardağı) 4 su bardağı kaynar su 3,5 yemek kaşığı domates salçası 3,5 yemek kaşığı biber salçası Yarım çay bardağı pul biber 1 çay bardağı isot 1 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
29
  • Soru
Etsiz Çiğ Köfte Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı esmer çiğ köftelik ince bulgur 1 su bardağı sıcak su 1 çay bardağı nar ekşisi 2 yemek kaşığı biber salçası 1 yemek kaşığı domates salçası 1 adet soğan 2 diş sarımsak 1 adet rendelenmiş domates 1 çay bardağından 1parmak eksik sıvı yağ 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Etsiz Çiğ Köfte Tanımı İçin Materyaller 2 su bardağı köftelik esmer bulgur 1 su bardağı kaynar su 1 adet orta uzunluk soğan 2 diş sarımsak 3 yemek kaşığı sıvı yağ 3 yemek kaşığı zeytinyağ 1 çay bardağı nar ekşisi 1 dolu yemek kaşığı biber salçası 2 dolu yemek kaşığı domates salçası 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Etsiz Kıvamında Çiğ Köfte Tanımı İçin Materyaller 2,5 su bardağı ince köftelik bulgur /250 ml 1 adet orta uzunluk kuru soğan 2 diş sarımsak 1 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı biber salçası 4 yemek kaşığı isot 1 yemek kaşığı pul biber Yarım çay bardağı zeytinyağı 1 adet limon 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Etsiz Çiğ Köfte Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı çiğköftelik esmer bulgur 1,5 su bardağı sıcak su (kontrollü ekleyelim) 1 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı biber salçası 1 çay bardağı zeytinyağı 1 yemek kaşığı isot 1 yemek kaşığı sumak 1 yemek kaşığı pulbiber 4 yemek kaşığı nar ekşisi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
Üst Alt