Ev Usulü Adana Kebap

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Ev Adabı Adana Kebap Tanımı İçin Malzemeler
600 gram yağlı kıyma
1 orta uzunluk soğan
2 diş sarımsak
2 kapya biber
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı acı pul biber (Acı sevenler arttırabilir)
1 tatlı kaşığı toz biber
Lavaş
Lavaş sosu için;
Tereyağ
Toz biber
Evinizde varsa et suyu (Et suyu hazırlayıp, buzluğa atıyorum)

Ev Yordamı Adana Kebap Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Kapya biberi küçük küçük doğrayın (Ben el rondosundan geçirdim)
Soğan ve sarımsak rendeleyip suyu ile birlikte kıyma ve tüm baharatlarla birlikte güzelce yoğurun.
Zamanınız varsa 1 saat dolapta bekletin.
Metal yada tahta şişlere yassı olarak geçirip.
Yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye dizin etrafına soğan biber domates koyabilirsiniz.
220 derece 25 dk denetimli olarak pişirin.
Tereyağ toz biber ve et suyu prensip sos yapıp lavaşları sosa batırıp, servis yapın. Yanında ayran yada şalgam. Afiyetler olsun ‘.
Ev Yolu Adana Kebap Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Adana Kebap Konut Yolu Tanımı İçin Malzemeler 500 gr orta yağlı dana döş kıyma 1 adet kuru soğan 1 adet kapya biber 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kimyon 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı karabiber Yatsı çubuk şiş yoksa olağan çubuk şiş Sebzeler 5-6 adet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Adana Kebap Tanımı İçin Gereçler Lavaş için 500 gr un 10 gr yaş maya 2 tatlı kaşığı şeker 1 buçuk tatlı kaşığı tuz Ilık su Üzerine yoğurt yumurta sarısı Adana kebap için 400 gr dana kıyma 300 gr yağlı kıyma 1 adet soğan 2 adet kapya biber 1 adet sivri birber acı kullandım ben Bir tutam maydanoz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Ev İmali Adana Kebap Tanımı İçin Malzemeler 400 gram orta yağlı dama kıyma 1 adet ortaboy kapya biber 4 adet sivribiber 1 büyük uzunluk soğan 1 büyük uzunluk domates püresi (ya da kıştan hazırlanan bir küçük kase domates sosu) 4 diş sarımsak 2,5 yemek kaşığı galete unu Çeşitli baharatlar: Tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Adana Kebap Konut Yöntemi Tanımı İçin Materyaller Yarım kilo orta yağlı kıyma 150 gram çekilmiş kuyruk yağı 1 tatlı kaşığı pulbiber 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı tozbiber 3,4 diş sarımsak rendesi Yarım çay bardağı su Kişi sayısına nazaran lavaş ekmek Adana Kebap Mesken Tarzı Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Adana Kebap (Ev İmalinin En İyisi) Tanımı İçin Malzemeler 250 gram kıyma 2 yemek kaşığı tereyağı 1 adet kuru soğan 1 adet kapya biber 3 diş sarımsak 1 yemek kaşığı salça Karabiber, pul biber, kimyon,tuz, toz biber Adana Kebap (Ev İmalinin En İyisi) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt