Son konular

Ev Yapımı Kaymak (Çok Pratik Akşam Yap Sabah Sofrana Koy)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mesken Üretimi Kaymak (Çok Pratik Akşam Yap Sabah Sofrana Koy) Tanımı İçin Gereçler
1 kutu krema
100 ml süt
1 yemek kaşığı nişasta

Mesken Üretimi Kaymak (Çok Pratik Akşam Yap Sabah Sofrana Koy) Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Bir tencereye sütü kremayı, nişastayı alalım, uygunca çırpalım.
Sonra ocağa alalım kaynayana kadar karıştıralım.
Göz göz olunca ocaktan alalım.
Su ile ıslatmış olduğumuz dik dörtgen bir borcama dökelim.
Kapaklı ise kapağını kaptın yahut üzerini poşetle kapatabilirsiniz .
Oda sıcaklığına gelince buzdolabına alın sonraki gün rulo yaparak servis edin afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Mesken Üretimi Kaymak Tanımı İçin Materyaller 100 gram çiğ inek sütü 1 paket yemeklik krema 2 yemek kaşığı nişasta Mesken Üretimi Kaymak Tanımı Yapılışı Öncelikle 100 gram çiğ inek sütünü dilerseniz evvelce kaynatıp soğutuyoruz. Uygun bir sos tenceresine 1 paket krema, soğuk süt ve 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Konut İmali Yoğurt Tanımı İçin Materyaller 5 kilo taze günlük inek sütü Mayalamak için ; Yoğurt ( ben 5 litreye 5 kaşık yoğurt koyuyorum kaç litreyse o kadar kaşık yani, ben yıllardır bu türlü yapıyorum çok da hoş yoğurdum olur ) (yoksa yoğurt mayası ancak hiç denemedim yoğurt mayasını) Mesken...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Pratik Portakal Soslu Kedi Lisanlı Pasta Tanımı İçin Malzemeler 1 paket kedi lisanı bisküvi 1 su bardağı süt Kreması için; 4 su bardağı süt 2,5 yemek kaşığı un 1,5 yemek kaşığı nişasta 1 yemek kaşık tereyağı 1 paket toz krem şanti Yarım su bardağı toz şeker Peltesi için; 2,5 su bardağı taze...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Çok Pratik Mesken Üretimi Cevizli Yaz Helvası Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı tahin 1 yemek kaşığı kakao 1 su bardağı kadar ceviz Şerbet İçin 1 su bardağı şeker Yarım çay bardağı su Çok Pratik Mesken Üretimi Cevizli Yaz Helvası Tanımı Yapılışı Evvel şerbetini için şeker ve suyu bir kaba...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Muzlu Magnolya Tatlısı Çok Pratik 5 Dakika Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler Muhallebisi için 1 lt süt 1 su bardağından bir parmak kalınlığında az toz şeker 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta Yarım kutu sıvı krema (100 ml) 1 paket vanilya Diğer malzemeleri 1 paket kakao petibör bisküvi 2-3...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt