Son konular

Ev Yapımı Limonata

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Ev İmali Limonata Tanımı İçin Malzemeler
2 adet büyükçe limon
1 adet portakal
1+1/2 (yarım) su bardağı toz şeker
2-3 bardak sıcak su
2 lt soğuk su

Ev İmali Limonata Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Limonların kabuklarını dışından rendeledim.
Portakalı turuncu kısmını derine inmeden rendeledim.
Toz şekeri rende kabuklara ekleyip 1-2 dk ovaladım.
Biraz sıcak su ekleyip karıştırarak şekeri erittim.
Limonları ve portakalı içine doğrayıp güzelce mıncıklayarak suyunu çıkardım postayı sıkarak bir kenara ayırdım.
Çıkan suyu ince süzgeçten geçirdim.
Posaların kalan suyu ve şekerini yeterlice çıkarmak için tekrar kaba alıp sıcak su ekledim güzelce suyunu sıkıp kabukları attım çıkan suyu tekrar süzgeçten geçirerek aldım.
Oluşan limon konsantreye 2lt. Daha su ek ettim.
Damak tadına nazaran suyu azaltılabilir yada çoğaltılabilir.
Buzdolabında bir kaç saat soğutup afiyetle tüketebilirsiniz.
Afiyet olsun

Ev Üretimi Limonata Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Limonata (Ev İmali Nefis Lezzet) Tanımı İçin Malzemeler 4-5 adet limon 1 adet portakal 1 su bardağı şeker 9 su bardağı içme suyu Limonata (Ev Üretimi Nefis Lezzet) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Derin bir kaseye limonların ve portakalın kabuklarını rendenin ince tarafı ile çok...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Pastane Usulü Limonata Tarifi İçin Malzemeler 8 adet limon 3 adet portakal 2 su bardağı şeker 10 su bardağı su Şekeri fazla ise dilerseniz suyu çoğaltabilirsiniz Pastane Usulü Limonata Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle limonlarımızı yıkayıp, kabuklarını rendenin en ufak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Pratik Mesken Üretimi Limonata (Kendi Tarifim) İçin Malzemeler 4 adet limon 1 adet portakal 1 su bardağı şeker Taze nane Pratik Mesken İmali Limonata (Kendi Tarifim) Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır 4 limonu ve portakalı yıkadıktan sonra ortadan bölüp üzenlerine 1 su bardağı şeker...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Ev İmali Limonata Tanımı İçin Malzemeler 3 adet portakal 2 adet limon 2 litre su 1.5 su bardağı toz şeker 1 tatlı kaşığı limon tuzu 1-2 kol taze nane Ev Üretimi Limonata Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İster dondurulmuş isterseniz de taze limon ve portakalların her birini sekize...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Limonata (Ev Yapımı) Tanımı İçin Materyaller 2 adet orta uzunluk limon 1 adet iri portakal 3 litre su 2 su bardağı toz şeker Limonata (Ev Yapımı) Tanımı Yapılışı Limon ve portakalı yıkadıktan sonra eşit bir formda doğrayalım. Portakal kabuğunun yarısınıda doğrayıp ekleyelim. Derin bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt