Son konular

Ev Yapımı Poğaca Tarifi

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Ev Yapımı Poğaca Tarif

Ev Yapımı Kolay Poğaca Tarifi

Ev Yapımı Poğaca İcin Gerekli Malzemeler

2 adet yumurta (1 yumurta+1yumurtanın akı icine, 1 yumurta sarısı uzerine)
1 paket kabartma tozu
12 cay kaşığı karbonat
6 damla limon suyu (Gercek limon suyu konulacak)
1 tatlı kaşığı tuz
Aldığı kadar un (Yaklaşık 67 su bardağı)
200 g margarin
12 su bardağı sıvıyağ
1 su bardağı yoğurt

İci İcin Gerekli Malzemeler

Beyaz Peynir (Ben Ezine Peyniri kullandım)
Doğranmış siyah zeytin

imagesevyapimipogacatarifi5ad3e15baa45c

Ev Yapımı Poğaca Yapılışı

Margarini kaynatmadan eritin, ılınması icin biraz bekletin İcine sırasıyla sıvıyağ, yoğurt, yumurta, tuz ekleyin Elinizle 45 kere karıştırın Kabartma tozunu koyun ve uzerine limon suyu ekleyin, karbonatı ilave edin

Elenmiş unu ekleyin ve yoğurun Kulak memesi yumuşaklığında bir hamur olmalı, eğer hala cıvıksa az daha un ekleyin İyice yoğurun

İstediğiniz buyuklukte parcalar koparıp elinizde yuvarlayın (Ben ceviz buyukluğunde hamur kopardım) Ortasından bastırıp beyaz peynir veya doğranmış zeytin koyarak kapatın Yağlanmış fırın tepsisine dizin

Uzerlerine yumurta sarısı surun, susam ve corek otu serpin 190 derece fırında kızarıncaya kadar pişirin

Similar threads

• Soru
Pamuk Poğaca Tarifi İcin Malzemeler *1 su bardağı ılık sut *1 su bardağı ılık su *1 su bardağı sıvı yağ *5 corba kaşığı toz şeker *1 corba kaşığı tuz *1 paket kuru maya *Aldığı kadar un İci icin; *Peynir Uzeri icin; *Yumurta sarısı ve susam Pamuk Poğaca Tarifi Yapılışı 1 *Oncelikle buyuk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Zeytin Ezmeli Poğaca Tarifi İcin Malzemeler *2 bardak ılık sut *1 5 toz maya *2 tatlı kaşığı şeker *1 tatlı kaşığı tuz *2 yumurta akı (Sarısı uzerine) *1 bardak ılık su *1 cay bardağı sıvıyağ *Alabildiği kadar un *1 kucuk kase sıvıyağ Uzeri icin *Yumurta sarısı *Corek otu *Susam İc malzeme...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Zeytinli Poğaca Tarifleri, Zeytinli Poğaca Tarifleri Resimli , ZEYTİNLİ POĞACA Malzemeler 2 adet haşlanmış patates 2 adet yumurta 150 gram oda sıcaklığında margarin 1 tatlı kaşığı tuz 3 su bardağı un 1 paket kabartma tozu Cekirdekleri cıkartılmış siyah zeytin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Tencerede Poğaca Tarifi Resimli Resimli Tencerede Poğaca Tarifi Tencerede Poğaca Tarifi Tencerede Poğaca nasıl yapılır, Tencerede Poğaca yemek tarifi imagestenceredepogacatarifiresimli5ad4339e5f596 Tencerede Poğaca Malzemeler 4 yumurta 1 su bardağı yoğurt 1 su bardağı sıvıyağ 1 cay bardağı su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Sutlu Poğaca Tarifi Resimli Sutlu Poğaca Tarifleri Sutlu Poğaca Tarifi Malzemeler 1 cay br sıvı yağ 1 su br sut 1 paket yaş maya Aldığı kadar un 1 corba kş sıvıyağ 1 yumurta sarısı Corek Otu yada susam İcin icin de peynir imagessutlupogacatarifleri5ad3eb262d541 Hazırlanışı Derin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
Üst Alt