Evde Adana Kebap Yapımı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Meskende Adana Kebap İmali Tanımı İçin Gereçler
650-700 gram kıyma
1 büyük baş soğan
1 tane büyük kapya biber
2 diş sarımsak
1 yemek kaşığı tatlı toz biber
1 tatlı kaşığı tuz
Yarım tatlı kaşığı karabiber
Yarım tatlı kaşığı acı pul biber
Yanına közlemek için
Domates çarliston biber
Kapya biber

Meskende Adana Kebap Üretimi Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır

Merhabalar efendim bugün size benim de çok sevdiğim bir tanım ile geldim. Yemekten çok zevk aldığım bu lezzeti kendim de konutta yapmaya başladıktan sonra sizlerle de paylaşmak istedim.
Öncelikle soğanımızı incecik olacak halde doğrayalım.
Tıpkı halde kapya biberimizi de doğrayalım.
Sarımsakları soyun rendeleyerek ekleyin.
İncelik doğradığımız bu materyalleri bir de büyük satır halindeki bıçağımız var ise zırhtan geçirir üzere biraz daha inceltelim. Ve bu gereçleri kıyma ile buluşturup baharatlarını da ekleyip güzelce yoğuralım.
Buz dolabında bir saat dinlenmeye bırakalım.
Dinlenen kıymalı harcı sizler konutta ahşap çubuklara dizebilirsiniz. Ben adana kebap yapmayı baya sevdiğim için demir şişlerden aldım onlara dizdim.
Elime geldiğinde kıymalı harcımı demir çubuklara sıka sıka üstten aşağıya gerçek dizdim.
Dizdiğim bu şişlerin yanına da ince şişlere domates biber dizdim.
Mangal da dikkatli formda pişirdim yanına da közlenmiş domates ve biberimle servis ettim. Afiyet olsun.
Meskende Adana Kebap İmali Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Konutta Adana Kebap Tanımı İçin Materyaller 500 gram yağlı kıyma 1 tatlı kaşığı tuz 2 adet kapya biber 1 yemek kaşığı pul biber Meskende Adana Kebap Tanımı Yapılışı Yoğurma kabına alınan kıyma üzerine ince ince kıyılmış suyu süzülmüş biberler biber tuz eklenir. Güzelce yoğurulur. Tahta şiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Adana Kebap Konut Yolu Tanımı İçin Malzemeler 500 gr orta yağlı dana döş kıyma 1 adet kuru soğan 1 adet kapya biber 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kimyon 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı karabiber Yatsı çubuk şiş yoksa olağan çubuk şiş Sebzeler 5-6 adet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Adana Kebap (Ev İmalinin En İyisi) Tanımı İçin Malzemeler 250 gram kıyma 2 yemek kaşığı tereyağı 1 adet kuru soğan 1 adet kapya biber 3 diş sarımsak 1 yemek kaşığı salça Karabiber, pul biber, kimyon,tuz, toz biber Adana Kebap (Ev İmalinin En İyisi) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Ev İmali Adana Kebap Tanımı İçin Malzemeler 400 gram orta yağlı dama kıyma 1 adet ortaboy kapya biber 4 adet sivribiber 1 büyük uzunluk soğan 1 büyük uzunluk domates püresi (ya da kıştan hazırlanan bir küçük kase domates sosu) 4 diş sarımsak 2,5 yemek kaşığı galete unu Çeşitli baharatlar: Tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Mesken Fırınında Adana Kebap Tanımı İçin Gereçler 500 gram orta yağlı kıyma 150 gram kuyruk yağı 1 tatlı kaşığı tuz 1 yemek kaşığı toz biber 1 tatlı kaşığı pul biber 1 çay bardağı su Yarım çay bardağı zeytinyağı Not şayet kuyruk yağı koyarsanız zeytinyağı koymayabilirsiniz benim etim çok yağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt