Son konular

Evde Kemal Paşa Tatlısı (Hazırları Aratmıyor)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Evde Kemal Paşa Tatlısı (Hazırları Aratmıyor) Tarifi İcin Malzemeler

*1 cay bardağı sıvı yağ
*1 cay bardağı yoğurt
*1 yumurta
*1 paket kabartma tozu
*1 paket vanilya
*1, 5 su bardağı un
*1, 5 su bardağı irmik

Şerbeti icin:

*4 su bardağı şeker
*5 su bardağı su
*Bir kac damla limon suyu

Evde Kemal Paşa Tatlısı (Hazırları Aratmıyor) Tarifi Yapılışı Merhaba arkadaşlar ben bu tarifi cok beğenerek yapıyorum ve gercekten harika oluyor Sizlere de tavsiye ederim ve cok beğendiğim icin sizinle paylaşmak istedim Ben uzerine fıstık koydum fıstıklar dokuluyor dokulduğunde kızmayın kemal paşaları şerbetten gecirdikten sonra tekrar yapıştırabilirsiniz Gecelim tarifimize:

1
*Tum malzemeleri bir kaba alalım ve yoğuralım
*Hamurumuzdan kurabiye yapar gibi kucuk kucuk yuvarlayalım
*Pişirme kağıdı koyduğumuz fırın tepsisine dizelim ve 180 derece fırında pişirelim pembeleşinceye kadar
*Şerbetimizi kaynatalım ve icine limon suyu sıkalım
*Pişmiş olan Kemal Paşalarımızı şerbetin icine atalım ben 3 e bolerek kaynattım cunku tencere hepsini almıyor
*Karıştıra karıştıra altını ustunu cevirelek 10 15 dk suyun icinde kaynattıktan sonra fırın tepsisine alalım ve hepsine aynı işlemi yapalım
*Tepsiye aldığımız Kemal Paşaların uzerine kalan şerbeti dokelim ve 1 gun dinlensin şerbetini iyice ceksin
*İsteğe gore arasına krem şanti kullanabiliriz
*Yapanların şimdiden eline sağlık Afiyetler Olsun

Similar threads

• Soru
Kemal Paşa Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler 1 paket kemal paşa 5.5 bardak su 3 su bardağı şeker 1-2 damla limon suyu 1 su bardağı süt 1 paket kremşanti Kemal Paşa Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle kremşantimizi hazırlıyoruz. 1 bardak süt ile 1 paket krem şantiye iyice...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tahinli Cevizli Corek (Hazırları Unutturacak Size) Tarifi İcin Malzemeler *5 su bardağı un *1 su bardağı sıvı yağ *2 su bardağı sut *1 tatlı kaşığı tuz *1 yemek kaşığı toz şeker *1 yumurta sarısı uzerine ’ *3 cay kaşığı toz maya ic malzemesi icin; *1 su bardağı tahin *1 cay bardağı toz şeker...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Kemal Paşa Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler 1/2 (yarım) paket kemal paşa tatlısı (Peynirli olandan tercih ettim) Şerbeti için 2 su bardağı şeker 2,5 su bardağı su 2-3 damla limon suyu Üzeri için 1/2 (yarım) paket kaymak tadında şanti 1 çay bardağı soğuk süt Kemal Paşa Tatlısı Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Ramazan Bayramı Tatlısı Kemal Paşa Tarifi Ramazan Bayramı Tatlısı Kemal Paşa Tarifi Resimli Kemalpaşa Malzemeleri Un, İrmik, Taze peynir Kabartma tozu Şerbeti İcin Gerekli Malzemeler 5 Su Bardağı Şeker 5 su bardağı imagesramazanbayramitatlisikemalpasa5ad3dbf0d354d Kemalpaşa Tatlısı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Kremalı Kemal Paşa Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler 1 paket kemal paşa tatlısı Şerbeti için; 4 su bardağı şeker 5 su bardağı su Bir kaç damla limon suyu Kreması için; 2 adet yumurta sarısı 2 su bardağı süt 2 yemek kaşığı nişasta 2 yemek kaşığı un 1 çay bardağı şeker 1 paket vanilya 1 paket...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt