Son konular

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır Videolu

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Evde Yoğurt Nasıl Yapılır İçin Malzemeler
2 kilo süt
1 kaşık yoğurt

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Selamlar canlar. Bugün sert bir yoğurt nasıl yapılır. Püf noktaları neler onları videolu bir şekilde anlatacağız. Videoyu tarifin altında bulabilirsiniz.
Öncelikle sütü güzelce kaynatalım ve ılıktan az daha sıcak olacak şekilde soğutalım. Yani parmağınızı içine sokunca yakmayacak ama az daha sıcak olsa sanki yakacakmış gibi.
1 kaşık yoğurt kabında yoğurdu ezelim ve içine biraz süt katıp iyice yedirelim karıştırarak.
Ilık sütün içine ezdiğimiz yoğurdu koyalım ve karıştıralım.
Kapağını kapatalım.
Bu arada tencerenin altına bez koydum soğuk olmasın.
Tencerenin kenarlarını ve üzerini birkaç kat bezle sıkıca kapatalım.
Bu işlemi ada sıcaklığında yapalım.
6 saat sonra yoğurdumuz hazır olacak. Tamamen soğuyunca dolaba koyalım ve eğer yeterince sert değilse üzerine bir bez koyarsanız suyunu alır ve sert olur. Ama zaten sıkıca bezlerle sarınca sert bir yoğurt olacaktır. Afiyet olsun canlar.
Evde Yoğurt Nasıl Yapılır Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mesken İmali Yoğurt (Videolu) Tanımı İçin Materyaller 3 kg. süt 3 yemek kaşığı yoğurt Mesken Üretimi Yoğurt (Videolu) Tanımı Yapılışı Ben üç kilo süt den yoğurt yapacağım. Sütü geniş mayalayacağımız tencerede kaynatalım. Uygunca kaynatalım ki yoğurdumuz sulu olmasın. Bunun için kaynamaya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Evde Yoğurt Nasıl Yapılır Evde Yoğurt Nasıl Mayalanır Selam Arkadaşlar bugun sizlere Evde Yoğurt Yapılışı 'nı anlatıcam Gerci gunumuzde yoğurdu evde yapmakdan'sa martketlerden hazır almayı tercih ediyoruz ama inanın tadına doyamayacaksınız birde yoğurdu evinizde kendiniz yapmayı deneyin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Evde Kaymaklı Yoğurt Yapımı Tarifi İçin Malzemeler 1 litre süt (miktarı arttırabilirsiniz ben 3 lt ile yaptım) 1 tatlı kaşığı dolusu yoğurt (ben 3 lt için 1 yemek kaşığı dolusu koydum) Evde Kaymaklı Yoğurt Yapımı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Sütü kaynatacağımız çelik bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
1 Ay Bozulmayan Taş Üzere Yoğurt Nasıl Yapılır İçin Malzemeler 2.5 kg manda yoğurdu yahut köy yoğurdu 2 yemek kaşığı mayalamak için yoğurt 1 Ay Bozulmayan Taş Üzere Yoğurt Nasıl Yapılır Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle sütü derin bir tencereye koyalım. Kaynamaya bırakalı. 15 dakik...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Marketten Almaya Son Evde Kolaylıkla Süzme Yoğurt Yapımı Tarifi İçin Malzemeler 1 buçuk kg yoğurt Bir miktar kağıt havlu Makarna süzgeci Marketten Almaya Son Evde Kolaylıkla Süzme Yoğurt Yapımı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Makarna süzgecine iki kat kağıt havlu yu yerleştirelim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt