Son konular

Fasülye Turşusu Kavurması

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Fasülye Turşusu Kavurması Tanımı İçin Gereçler
1 kilo fasulye turşusu
2 adet kuru soğan
1 tatlı kaşığı biber salçası (İsteğe bağlı)
Yarım yemek kaşığı domates salçası
Yarım çay bardağından biraz az sıvı yağ
2 adet domates
Yarım çay bardağı sıcak su

Fasülye Turşusu Kavurması Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Tavamıza sıvı yağı alalım ısıtalım.
Üzerine piyazlık doğranmış soğanları ekleyelim ve hafif pembeleşinceye kadar kavuralım.
Salçaları ekleyip kavurmaya devam edelim.
Kabukları soyulup küp doğranmış domatesleri ekleyip bir iki dakika kavuralım.
Fasulyeleri yıkayalım suyunu süzelim.
Fasulyeleri dilediğimiz formda keselim (ister ortadan, isterseniz de uzun olarak bölün).
Fasulyeleri ekleyelim ve bir iki dakika karıştırarak kavuralım.
Suyu ekleyip kapağını kapatarak kısık ateşte ortada karıştırarak fasulyeler yumuşayıncaya kadar pişiriyoruz.
Deneyecek arkadaşlarıma afiyet olsun .

Similar threads

• Soru
Fasülye Kavurması Tanımı İçin Materyaller 600 gr yeşil fasülye 1 iri uzunluk soğan 200gr kadar kıyma 4- 5 kaşık domates rendesi Tuz Karabiber Kırmızı biber Fasülye Kavurması Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Zeytinyağı, soğan ve kıymayı kavuralım. ( kızım vegeteryan olduğu için ben bu sefer...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Fasulye Turşusu Kavurması Tarifi İçin Malzemeler 500 gram taze fasulye turşusu 2 adet orta boy soğan 1 adet büyük havuç 2 diş sarımsak rendesi 5 yemek kaşığı sıvı yağ Tereyağı (isteğe göre) Fasulye Turşusu Kavurması Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Fasulye turşusunun fazla tuzunu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Yumurtalı Taze Fasulye kavurması (Sarımsaklı Yoğurtlu) Tanımı İçin Materyaller 500 gram taze fasulye 2 yumurta 5 yemek kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı domates salçası Çay kaşığı ucuyla karabiber pul biber tuz Üzeri İçin 1 kase yoğurt 2 diş sarımsak Yumurtalı Taze Fasulye kavurması (Sarımsaklı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Taze Fasulye Kavurması Tanımı İçin Gereçler Zeytinyağ Yarım kilo haşlanmış taze fasülye (ben buzluktan hazır haşlanmış doğranmış fasulye kullandım ) 1 adet soğan 2 diş sarımsak 1 kaşık domates salçası 1 kaşık biber salçası 1 küp şeker Tuz Üzerine ; Sarımsaklı yoğurt Taze Fasulye Kavurması...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Fasülye Diblesi Tarifi İçin Malzemeler Yarım kg taze fasülye 1 büyük kuru soğan 1 kapya biber 1 orta boy domates 1 su bardağı pirinç 1 yemek kaşığı domates salçası( koymasanız da olur ben salçalı tercih ettim) 1 yemek kaşığı tereyağı 4 yemek kaşığı sıvı yağ Tuz, karabiber Kaynamış su Fasülye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt