Son konular

Favori Tatlınız Olacak: Beyaz Çikolatalı Brownie (Videolu)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Favori Tatlınız Olacak: Beyaz Çikolatalı Brownie Tanımı İçin Malzemeler
150 gram kuvertür beyaz çikolata
200 gram bitter çikolata
115 gram tereyağı
1 su bardağı toz şeker
3 adet yumurta
2 paket vanilya (10 gram)
Yarım su bardağı un
Çeyrek su bardağı kakao

Favori Tatlınız Olacak: Beyaz Çikolatalı Brownie Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk olarak beyaz çikolatayı ince ince doğrayalım ki daha çabuk erisin.
Erittiğimiz beyaz çikolatayı streç ile kapladığımız kalıba döküp yaydırıyoruz.
Brownie harcını hazırlayana kadar buzluğunda tutuyoruz.
Gelelim brownie harcını hazırlamaya. Birinci sürecimiz bitter çikolata ile tereyağını benmari tarzı eritmek.
Şekeri ve yumurtaları homojen bir kıvama getirmek için şekeri çırpacağımız kaba döküyoruz ve yumurtaları teker teker ekleyerek çırpıyoruz. Bu sayede hacim alacaktır.
Hacim alan yumurtalara erittiğimiz çikolata ve tereyağı karışımını ek edip uygunca karıştırıyoruz.
Son olarak kuru gereçleri ekleyeceğiz. Kuru gereçleri kesinlikle elekten geçirin. Tekrar güzelce çırpıyoruz.
Brownie harcı hazır. Sıra geldi kalıba dökemeye. Birinci etapta brownie harcının yarısı döküyorum ve üzerine kalıp beyaz çikolatayı yerleştiriyorum.
Beyaz çikolatanın üzerine kalan harcı da döküp yaydırıyorum ve evvelden ısıtılmış 180 derece fırında 30 dakika pişiriyorum.
Afiyet olsun .

Favori Tatlınız Olacak: Beyaz Çikolatalı Brownie Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Beyaz Çikolatalı Brownie Tanımı İçin Malzemeler 200 gram tuzsuz tereyağı 200 gram biter çikolata 4 adet yumurta (Oda sıcaklığında) 1 su bardağı artı 2 yemek kaşığı elenmiş u Yarım su bardağı kakao 1 su bardağı artı 2 yemek kaşığı toz şeker 160 gram beyaz çikolata Beyaz Çikolatalı Brownie Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Brownie Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 50 gram tereyağı 200 gram bitter çikolata 2 adet yumurta 100 gram toz şeker 100 gram un 50 gram beyaz yahut sütlü damla çikolata 1 paket vanilya 1/2 (yarım) paket kabartma tozu Brownie Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Çikolata ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Beyaz Çikolatalı Brownie Tarifi İçin Malzemeler 90 gram eritilmiş tereyağı 290 gram bitter çikolata 100 gram şeker 3 adet yumurta 140 gram un 1 paket vanilya Çok az tuz 240 gram beyaz çikolata Beyaz Çikolatalı Brownie Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Önce tereyağını eritiyoruz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Beyaz Çikolatalı Brownie Tanımı İçin Materyaller 1 paket bitter çikolata (kare olanlardan) 2 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı sürülebilir çikolata (nutella kullandım.) 2 adet yumurta 100 gram şeker ( yarım su bardağı kadar) Bir çimdik tuz 1 paket vanilin 2 yemek kaşığı un Kalıba döktükten...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Beyaz Çikolatalı Brownie Tarifi İçin Malzemeler 160 gram bitter çikolata 150 gram margarin 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 çay kaşığı vanilin 1 su bardağı un 2 paket beyaz kuvertür çikolata (400 gram) Beyaz Çikolatalı Brownie Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Orta boy...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt