Son konular

Fındık Kremalı Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Fındık Kremalı Kurabiye Tanımı İçin Gereçler
1 adet margarin
2 adet yumurta
1 su bardağı mısır nişastası
1 su bardağı pudra şekeri
1 çay bardağı sıvı yağ
1 tane kabartma tozu
1 tane vanilya
Un
Ortasına sürmek için;
Fındık kreması

Fındık Kremalı Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Yağımızı, yumurta ,nişasta, pudra şekeri, sıvı yağı ,kabartma tozunu ve vanilyayı güzelce yoğuruyoruz.
Unu ayarını kulak göğsü kıvamına gelene denk ekliyoruz aslında ele yapışmayan bir kıvam oluyor o formda anlaya bilirsiniz
Yaptığımız hamuru iki eşit paçaya ayırıyoruz .
Yağlı kağıdın ortasında ince bir formda açıyoruz açtığımız hamuru bardak yardımıyla yuvarlaklar oluşturuyoruz .
Küçük isterseniz daha küçük bardak kullanabilirsiniz ben kabarmasını istemediğim için kürdanla üzerine delikler açtım.
20 dk yetti benim fırınımda fırından fırına da fark eder o halde ayarlayabilirsiniz.
Pişen kurabiyelerin soğumasını bekliyoruz daha sonra ortalarına fındık kreması sürüp öteki kurabiyeyide üzerine kapatıyoruz.
Kenarlarına da krema sürüp antepfıstığına buladım ,siz isterseniz öbür süslere bulayabilirsiniz.
Kıyır kıyır enfes bir kurabiye muhakkak denemenizi tavsiye ederim.

Afiyet olsun

Fındık Kremalı Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fındıklı Ve Fındık Kremalı Sandviç Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 1 paket yumuşamış margarin 1 adet yumurta 1 su bardağı pudra şekeri 1 su bardağından 2 parmak eksik nişasta 1 pk vanilya Yarım paket kabartma tozu Aldığı kadar un (3 su bardağından biraz fazla kullandım siz yinede denetimli ekleyin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Fındık Ezmesi Kremalı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 250 gr tereyağı veya margarin 1 su bardağı pudra şekeri 250 gram buğday nişastası 1 paket vanilya Aldığı kadar un Arası için Fındık kreması Fındık Ezmesi Kremalı Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Oda ısısındaki yağımızı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Fındık Kremalı Ve Çikolatalı Enfes Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 1 paket margarin (Oda ısısında) 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 2 adet yumurta 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 3,5 4 su bardağı un (Kontrollü ekleyin kıvamı siz ayarlayın) Ortasına ve yanlarına sürmek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Kakaolu Fındık Kremalı Kurabiye (Çok Lezzetli Tadına Doyamayacaksınız) Tanımı İçin Malzemeler 125 gram oda sıcaklığında tereyağı 1/4 (çeyrek) su bardağı pudra şekeri 1/2 (yarım) su bardağı mısır nişastası 1/4 (çeyrek) su bardağı kakao 100 gram (yaklaşık 1 su bardağı) un Kakaolu fındık kreması...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Kremalı Elmas Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 200 gram margarin veye tereyağ 1 su bardağı pudra şekeri 1 adet yumurta 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ (Yarım çay bardağı) 1 yemek kaşığı kakao 1 tatlı kaşığı türk kahvesi 1 paket vanilya 1 tatlı kaşığı kabartma tozu Alabildiği kadar un. ele...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt