Son konular

Fındıklı Ve Fındık Kremalı Sandviç Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Fındıklı Ve Fındık Kremalı Sandviç Kurabiye Tanımı İçin Gereçler
1 paket yumuşamış margarin
1 adet yumurta
1 su bardağı pudra şekeri
1 su bardağından 2 parmak eksik nişasta
1 pk vanilya
Yarım paket kabartma tozu
Aldığı kadar un (3 su bardağından biraz fazla kullandım siz yinede denetimli ekleyin muhakkak)
Sürmek için ;
Fındık kreması
Dışı için;
Pirinç fındık yada dövülmüş fındık

Fındıklı Ve Fındık Kremalı Sandviç Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Hamuru için materyalleri yoğurma kabına alıp elimizle karıştıralım.
Ununu yavaş yavaş ekleyip yumuşak ele yapışmayan hamur hazırlayalım .
Ununa çok dikkat edin.
Hamuru çok ince olmayacak formda açalım ve ister çay bardağı ile ister kurabiye kalıbı ile yuvarlaklar kesip yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizelim.
Fırını 170 derecede açalım .
Evvelden kurabiyeleri fırına verelim, hafif rengi dönünce fırından alalım benim kurabiyelerim 17 dakikada pişti .
Daha sonra büsbütün soğuduktan sonra ortasına krema sürüp öbür kurabiye ile kapatalım, etrafına da krema sürüp fındığa bulayalım etrafını fındıkla kapatalım
Fındıklı Ve Fındık Kremalı Sandviç Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fındık Ezmeli Sandviç Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 250 gram tereyağ 1 yumurta 1 su bardağından 2 parmak eksik nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Aldığı kadar un (kontrollü ekleyin yumuşak ele yapışmayan bir hamur olacak) İçi için; Fındık ezmesi Kenarları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Fındıklı Kurabiye (Az Malzemeli, Aşırı Lezzetli) Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağ yada margarin Çeyrek çay bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilin 1 adet yumurta sarısı (akı üzeri için ) Yarım su bardağı pudra şekeri 2,5 su bardağı un Yarım çay bardağı çok ince çekilmiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Fındık Ezmeli Sandviç Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için : 250 gram margarin 1 su bardağı pudra şekeri 1 su bardağından 2 parmak eksik nişasta 1 adet yumurta 1 paket şekerli vanilya Yarım paket kabartma tozu Un (kontrollü şekilde ben 3 su bardağı ekledim) İçi için: Fındık kreması...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Fındık Kremalı Ve Çikolatalı Enfes Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 1 paket margarin (Oda ısısında) 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 2 adet yumurta 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 3,5 4 su bardağı un (Kontrollü ekleyin kıvamı siz ayarlayın) Ortasına ve yanlarına sürmek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Fındık Kremalı Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 1 adet margarin 2 adet yumurta 1 su bardağı mısır nişastası 1 su bardağı pudra şekeri 1 çay bardağı sıvı yağ 1 tane kabartma tozu 1 tane vanilya Un Ortasına sürmek için; Fındık kreması Fındık Kremalı Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt