Son konular

Fırında Beşamel Soslu Makarna Tarifi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Fırında Beşamel Soslu Makarna Tanımı İçin Gereçler
1 paket makarna
Beşamel sos için;
1 çay bardağı sıvı yağ
2 yemek kaşığı un
4 su bardağı süt
Yarım yemek kaşığı silme tuz
Üzeri için;
Rendelenmiş kaşar peyniri
Tereyağı

Fırında Beşamel Soslu Makarna Tanımı Yapılışı

Öncelikle makarna tuzlu suda haşlanır.
Makarna haşlanırken beşamel sos hazırlanmaya başlanır.
Beşamel sos için; tüm materyaller küçük bir tencerede muhallebi kıvamına gelip fokurdayana kadar orta ateşte pişirilir.
Piştikten sonra biraz bekletilir.
Daha sonra makarna süzülür.
Akabinde makarna ile beşamel sos karıştırılır ve borcama yerleştirilir.
Üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpilir.
En son tereyağından bıçak ucuyla kesip küçük kesimler halinde aralıklarla kenarlarına koyuyoruz.
Sonunda ortalarına da bir kaç kesim koyuyoruz.
Akabinde 180 derece ısıtılmış fırına koyulur ve yarım saat kadar pişirilir.
Fırında piştikten sonra 15 dakika kadar içini çekmesi için bekletilir. Beklettikten sonra servise hazır.
Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Fırında Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket fırın makarna Beşamel sos için; 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı un (silme olmasın, tepeleme de olmasın) 4 su bardağı süt Yarım yemek kaşığı silme tuz Üzeri için; Rendelenmiş kaşar peyniri Tereyağı (yoksa margarin de olabilir) Fırında Makarna...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Fırında Beşamel Soslu Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket fırın makarna Beşamel sos için; 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı un 4 su bardağı süt Yarım yemek kaşığı tuz Üzeri için; Rendelenmiş kaşar peyniri Tereyağı (Yoksa margarinde olabilir) Ben içine peynirli harcı koydum daha lezzetli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Fırında Beşamel Soslu Makarna Tanımı İçin Gereçler 1 paket fırın makarna Beşamel sos: 2 ,5 su bardağı süt 2 ,5 yemek kaşığı un 2 buçuk yemek kaşığı tereyağı Biraz sıvı yağ Tuz Karabiber İçi ve üstüne; 2 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri Fırında Beşamel Soslu Makarna Tanımı Yapılışı Makarna...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Fırında Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket uzun ince makarna 1 küçük kase dolusu peynir (farklı peynirler ve kaşar ilede karıştırabilirsiniz elinizde varsa) Beşamel sos için; 1 çay bardağı sıvı yağ (en küçük boy olanı) 2 yemek kaşığı un (az da değil çok doluda olmasın kaşık) 3 buçuk su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Enfes Dereotlu Fırın Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket fırın makarna(her marka olabilir.ben filiz marka fırın makarna kullandım) Beşamel sos için; 1 yemek kaşığı tereyağ 1 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı un (silme olmasın, tepeleme de olmasın ) 4 su bardağı süt Yarım yemek kaşığı silme...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt