Son konular

Fırında Bütün Tavuk

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Fırında Bütün Tavuk Tarifi İçin Malzemeler
1 adet bütün tavuk (1,5 kiloluk kullandım)
Sosu için;
2 yemek kaşığı yoğurt
3 yemek kaşığı sıvı yağ
Köri
Karabiber
Toz kırmızıbiber
Kekik
Tuz
5-6 adet patates
Patatesi soslamak için;
2 yemek kaşığı sıvı yağ
Tozkırmızıbiber
Kekik
Tuz
Pişirme poşeti (Siz isterseniz direk tepsidede yapabilirsiniz)

Fırında Bütün Tavuk Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk olarak tavuğumuzun sosunu yapalım.
Yoğurt, sıvı yağ ve baharatları ekleyerek karıştıralım.
Tavuğumuzun her tarafına sürelim.
Pişirme poşetimize alıp ağzını kapatalım ve kürdanla bir kaç delik açalım.
Patateslerimizi doğrayıp, baharat ve sıvı yağla karıştıralım onuda pişirme poşetine alalım.
İsterseniz patates ve tavuğu aynı poşette yapabilirsiniz çokta lezzetli olur ama benim patatesim biraz fazlaydı diye iki ayrı poşette yaptım.
200 derecelik fırında 1 saat pişirelim (Pişirme süresi fırınınıza göre değişir) Sıcak sıcak servis edelim. Afiyet olsun.
Fırında Bütün Tavuk Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fırın Poşetinde Tüm Tavuk Tanımı İçin Malzemeler 2 kg bütün tavuk 7/8 adet patates 3 adet havuç 1 yemek kaşığı un (tatlı kaşığı da kullanabilirsiniz) 1 adet fırın poşeti Sosu için; 100 gram tereyağ 1/2 (yarım) cay bardağı sıvı yağ 1 cay kaşığı kekik 1/2 (yarım) cay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Fırında Bütün Tavuk Tanımı İçin Materyaller 1 bütün tavuk Sosu 2 yemek kaşığı yoğurt Yarım çay bardağı soya sosu Yarım çay bardağı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı biber salçası 4-5 tane karebiber Tuz, köri,kekik,toz biber,tavuk baharatı, kajun baharatı Fırında Bütün Tavuk Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Tereyağlı Turunçgilli Fırında Bütün Tavuk Tanımı İçin Gereçler 1 adet bütün tavuk 5 yemek kaşığı tereyağı 1 adet portakal 1 adet limon 1 adet mandalina 5 adet sarımsak 1 adet soğan Kekik Pul biber Tane kimyon Karabiber Tuz Yancısı Patates Tereyağlı Turunçgilli Fırında Bütün Tavuk Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Fırında Tavuk Dolması Tarifi İçin Malzemeler 1 adet bütün tavuk Fırın poşeti Tavuğun sosu için; Yarım çay bardağından biraz az zeytinyağı 2 yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığı tereyağı Karabiber Kekik Limon, sosun içine değil tavuğa sürülecek Pilavı için; 2,5 su bardağı pirinç ben basmati...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Püf Noktalarıyla Fırında Tavuk Kızartma (Videolu) Tanımı İçin Gereçler Büyük uzunluk bütün tavuk 1 çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı yenibahar 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı pul biber 1 çay kaşığı kimyon 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kekik Yarım limon suyu 3 adet patates 3 adet soğan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt