Son konular

Fırında Palamut

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Fırında Palamut Tarifi İçin Malzemeler
2 adet orta boy palamut halka dilimli
2 adet kuru soğan
2 adet domates
4-5 maydanozun dalı
3 adet sivri biber
5 çay kaşığı tereyağ
1 çay bardağı su
Balığı soslamak için
Yarım bardak zeytinyağı
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı kırmızı biber
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı kekik

Fırında Palamut Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle balıklarımızı temizleyip yıkadıktan sonra beş dakika kadar suyunu akıtmasın sağlayın.
Sonra hazırladığın sosa bütün balıkları koyup heryeri soslanacak şekilde elinizle karıştırın.
Ardından domatesi yuvarlar doğrayıp borcamın her yerine dizin.
Üzerine aynı şekilde soğanları yuvarlak doğrayıp dizin.
Soğanların üzerine balıkları dizin ve aralara biber ile maydanoz saplarını yerleştirip kalan sosa suyu ilave edip borcuma dökelim.
Üzerine tereyağlarını serpiştirip boramın üzerine folyo ve ya yanmaz kağıt koyup 200 derece fırında yaklaşık 20 dakika kadar pişirin sonra üzerini açıp balıklar kızarıncaya kadar daha pişirin. Deneyenlere şimdiden afiyet olsun
Fırında Palamut Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fırında Torik (Palamut) Tarifi İçin Malzemeler 2 adet torik (Palamut) 4 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yemek kaşığı limon 1 tatlı kaşığı kekik 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber 1 çay kaşığı karabiber 1 adet sarımsak (Rende) Tuz Fırında Torik (Palamut) Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Fırında Palamut Tarifi İçin Malzemeler 1 adet iri palamut balığı 1 adet büyük boy soğan 2 adet domates 2 adet çarliston biber 2 adet patates Tuz Fırında Palamut Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Borcamın içerisini sıvı yağ ile yağlayın. Soğanları halka halka doğrayıp borcamın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Fırında Palamut Balığı Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo palamut balığı 1 soğan 1 domates 3 diş sarımsak Kekik Tuz Karabiber Pul biber 1 çay bardağı sıvı yağ 2-3 tane köy biberi Fırında Palamut Balığı Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Palamutları güzelce yıkayın ve bir süzgeçe koyun derin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Fırında Palamut Balık Tanımı İçin Gereçler 2 adet palamut balığı 1 adet soğan 2 adet patates Sosu için ; 4 yemek kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı toz biber 1 tatlı kaşığı pul biber 1 çay kaşığı kekik 1 yemek kaşığı limon suyu Fırında Palamut Balık Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Fırında Soslu Sebzeli Palamut Tarifi İçin Malzemeler 2 adet palamut (ben balıkçıya yuvarlak doğratıp aldım) 2 adet soğan 2 adet domates 3 adet defne yaprağı (istemezseniz kullanmayın koku olmasın diye kullanıyorum ben.) İsterseniz patates ve biber de kullanılabilirsiniz ben kullanmadım Sosu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt