Son konular

Fırında Salçalı Balkabağı Yemeği

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Fırında Salçalı Balkabağı Yemeği Tarifi İçin Malzemeler
4 dilim bal kabağı (Temizlemiş)
2 yemek kaşığı salça
Yarım çay bardağından bir parmak fazla sıvı yağ
1 tatlı kaşığı tuz
Yarım yemek kaşığı dolusu pul biber
2 adet orta boy mor soğan
1 çay bardağı su

Fırında Salçalı Balkabağı Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Kabaklarımızı ince ince dilimleyelim resimde görüldüğü gibi kalın olmamalı.
Soğanımızı ince ince doğrayalım.
2 yemek kaşığı salça, sıvı yağ, pul biber ve tuzu kabaklarımıza ilave edelim elimizle harmanlayalım ki pul biberin soğanın tuzun tadı kabağa geçsin.
Bu karışımı borcama dökelim kabımızdaki salça bulaşığına bir çay bardağı su ilave edip elimizle kabı temizleyelim elimiz temizdir zaten bu suyu kabakların üzerine gezdirelim.
Fırını maksimum dereceye ayarlayalım alt üst ayarda 50 dk. Tuttum 50 dk. Da pişiyor ama lezzeti aynı yeşil kabak kızartıp üzerine sarımsaklı yoğurt dökersiniz ya o tat. Deneme amacım merak etmiştim nasıl oluyor diye ama çok güzel hiç o tatlı tadını baskın bir şekilde almıyorsunuz bence deneyin derim.
Sarımsaklı yoğurtla servis edelim. Pul biber kesinlikle katalım çok lezzet veriyor.
Fırında Salçalı Balkabağı Yemeği Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Balkabağı Sinkonta Tarifi İçin Malzemeler 1 adet spagetti kabak ( Aynı tarifi bütün kabak çeşitleri ile deneyebilirsiniz) 2 adet soğan 2 adet kapya biber 1 tatlı kaşığı karabiber 1 yemek kaşığı salça 1 su bardağı sıcak su Yarım çay bardağı zeytinyağı Tuz Yarım çay bardağı un Sosu için 1 kase...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Balkabağı Mücveri Tarifi İçin Malzemeler 1 çorba kasesi rendelenmiş balkabağı 1 tane yumurta 1 çay fincanı un 1 tane soğan 1 küçük demet maydonoz 1 küçük demet dereotu Yarım çay kaşığı kuru nane Yarım çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı toz kırmızı biber Tuz Kızartmak için; Sıvı yağı Üzeri için; 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Balkabağı Yemeği Tanımı İçin Materyaller Bir tabak kadar doğranmış balkabağı (buzluğa koymuştum 2 parça) 1 adet kuru soğan 1 adet pırasa 4 diş sarımsak 4 kesim kadar karnabahar 2 yemek kaşığı z.yağı 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz Kendi buharında pişsin su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Fırında Baharatlı Balkabağı Tarifi İçin Malzemeler 500 gram balkabağı 2 diş sarımsak 3 çorba kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı domates salçası Tuz Karabiber Kekik Zencefil Zerdeçal Kırmızı toz biber Tarçın (koydum ama olmasa olur) Kajun (sadece kajun bile yeter) Fırında Baharatlı Balkabağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Tam Kıvamında Fırında Karnıyarık Yemeği Tarifi İçin Malzemeler 8 adet küçük boy şişman patlıcan Zeytinyağı İç harcı için 1 orta boy soğan 2 diş sarımsak 1.5 yemek kaşığı domates salçası 600 gram dana kıyma 10-12 dal maydanoz 1 tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı kimyon 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt