Son konular

Fırında Sebzeli Pirzola

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Fırında Sebzeli Pirzola Tanımı İçin Gereçler
1,5 kg kuzu pirzola
2 soğan incecik doğranmış
Yarım çay bardak sıvı yağı
2 tatlı kaşığı toz biber
1 tatlı kaşığı kekik
1 tatlı kaşığı pul biber
2 diş sarımsak
Tuz
Zerzevatları için ;
1 kırmızı biber
4-5 sivri biber
2 soğan 3 domates
Tereyağı
Sos için;
1 su bardağı su
1 yemek kaşığı salça
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı kekik

Fırında Sebzeli Pirzola Tanımı Yapılışı

Pirzolayı hazırlayalım, tuz hariç tüm materyalleri etlerle karıştırıp 3-4 saat buzdolabında bekletelim.
Sebzeleri doğrayalım ve yağlanmış borcama yerleştirelim.
Birinci evvel domatesleri sonra soğanlar en üste biberleri, tereyağın yarısını üzerine yerleştirelim.
3. Sos için 1 bardak su, salça ve baharatları karıştıralım ve sebzelerin üzerine gezdirelim.
4. Etleri buzdolabından çıkartıp üzerine tuz koyalım ve uygunca karıştıralım.
Sebzelerin üzerine yerleştirelim ve geri kalan tereyağı etlerin üstüne koyalım.
Evvelden 200 derecede alt-üst ayarda ısıtılmış fırında 1, 5 saat pişirelim.
Not: tuzu pişirmeye yakın ekleyelim yoksa etlerimiz sert olur.

Similar threads

• Soru
Fırında Lokum Kuzu Pirzola Tanımı İçin Gereçler 5 kesim kuzu pirzola 1 adet patates 3 yemek kaşığı dolusu gerçek zeytinyağ 1 tatlı kaşığı dolusu kırmızı toz biber 1 tatlı kaşığından az karabiber 1 tatlı kaşığı kekik Tuz Fırında Lokum Kuzu Pirzola Tanımı Yapılışı Öncelikle bir kaba pirzola...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Fırında Kuzu Pirzola (Lezzetine Bayılacaksınız) Tarifi İçin Malzemeler 4 parça kuzu pirzola 2 orta boy patates 2 kapya biber 2 köy biberi 1 baş sarımsak Tuz Et marinesi için 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 çay kaşığı sarımsak tozu Karabiber Kekik Toz kırmızı biber Fırında Kuzu Pirzola (Lezzetine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Kağıtta Sebzeli Tavuk Pirzola (Çok Lezzetli) Tanımı İçin Malzemeler 5 tane tavuk pirzola 3 tane patates 1 baş sarımsak 2 tane kapya biber 1 yemek kaşığı toz kırmızı biber 1 tatlı kaşığı kekik 1 çay kaşığı pulbiber 1 çay kaşığı kimyon Yarım çay kaşığı karabiber Tuz 2 yemek kaşığı zeytinyağı 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Fırın Poşetinde Sebzeli Tavuklu Türlü Tanımı İçin Gereçler 2 modül tavuk but ızgara tava kullandım /tavuk pirzola etide olur (Tavuk bonfile asla kullanmıyorum pişerken tortu bıraktığı için manzarasını ve tadını bozuyor yemeğin ben sevmiyorum ) Az ölçüde soya sosu (Kullanmak koşul değil) 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Süt Soslu Sebzeli Pirzola Tanımı İçin Materyaller 1 kg pirzola 1 su bardağı süt 1 tatlı kaşığı tuz Kekik Karabiber 3 diş sarımsak Pul biber Sıvı yağ Patates Biber Domates Tereyağı Tuz Süt Soslu Sebzeli Pirzola Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Etimizi süt yağ sarımsak ve baharatlarla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt