Fırında Yumurtalı Kaşarlı Ekmek

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Fırında Yumurtalı Kaşarlı Ekmek Tanımı İçin Malzemeler
5 dilim bayat ekmek yada tost ekmek
2 adet yumurta
4 yemek kaşığı süt
1 yemek kaşığı sıvı yağ
Tuz kırmızıbiber
Üzeri için;
Rende kaşar

Fırında Yumurtalı Kaşarlı Ekmek Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yağda kızartmak istemeyenlere hoş bir alternatif.
Yumurtayı süt ve sıvı yağıyla çırpın daha sonra baharatları ekleyin ben kekik de çok yakıştırıyorum yada rende sarımsak.
Çırptığımız karışıma ekmekler sırayla iki taraflı yatırıyoruz. Birkaç saniye çeksin.
Yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye döşüyoruz. Benim tepsimde hiç bişey yapışmıyor o yüzden kuşanmadık lakin olağan tepside kesinlikle kulanın.
Üzerine damak zevkinize nazaran peynir serpin.
180 derecede peynir erişene kadar pişirin.
Eğer hafifçe çıtır seviyorsanız (Peynir olan kısım yumuşak kalıyor kenarları hafifçe çıtırdıyor birazcık daha fazla bırakın benim gibi)
Bazen yalnızca peynirin erimesini bekleyip, çıkarıyorum o vakit tabi dahada yumuşak oluyor. Ancak yumurta karışımını emdiği için çok bir çıtırlık olmuyor zati. Afiyet bal şeker olsun.
Fırında Yumurtalı Kaşarlı Ekmek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fırında Kapya Biberli Kaşarlı Yumurtalı Ekmek Tanımı İçin Materyaller 2 kapya biber Kaşar rende 2 yumurta Tuz, karabiber, kekik, pul biber Uno lıght dilim ekmek Fırında Kapya Biberli Kaşarlı Yumurtalı Ekmek Tanımı Yapılışı Yumurtaları çırpın, içerisine közlenmiş kapya biber, kaşar rendesi ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Börek Tadında Yumurtalı Ekmek Tanımı İçin Gereçler 1 somun ekmeği (Herhangi bir dilim ekmek yada tost ekmeği de olur) Sosu için; 2 adet yumurta 1 su bardağı süt Yarım çay bardağı sıvı yağ Tuz (Peyniriniz tuzluysa dikkat) Peynir harcı için; 100 gram rende kaşar 100-150 gram beyaz peynir 1 sivri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
29
  • Soru
Fırında Kaşarlı Yumurtalı Ispanak Tanımı İçin Gereçler 1 kilo ıspanak 2 adet kurusoğan 1 tatlı kaşığı salça 2 yumurta Rendelenmiş yarım kase, kaşar peynir Fırında Kaşarlı Yumurtalı Ispanak Tanımı Yapılışı İki adet kurusoğanı doğrayıp, tereyağında. Kavuralım. 1kilo doğradığımız ıspanağı ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Fırında Yumurtalı Ekmek Tanımı İçin Materyaller 4-5 adet çırpılmış yumurta 1 kase rendelenmiş kaşar peyniri 10 dilim sucuk 1 yemek kaşığı zeytinyağı Dilimlenmiş ekmek (yaklaşık 20 dilim) Tercihe nazaran salam, sosis üzere öbür şarküteri eserleri kullanılabilir Fırında Yumurtalı Ekmek Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Fırında Yumurtalı Ekmek Tanımı İçin Malzemeler 4 adet yumurta Yarım su bardağı süt 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı pul biber 1 kaç kısım maydanoz Kaşar peynir (Ben 6 dilim kullandım ) Fırında Yumurtalı Ekmek Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Oval kabın içine 4 yumurta kırıp, yarım su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt