Son konular

Fıstıklı Un Helvası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Fıstıklı Un Helvası Tarifi İçin Malzemeler

Şerbet için;
1,5 su bardağı süt
1,5 su bardağı şeker
2 yemek kaşığı pekmez (ben elma pekmezi kullandım siz üzüm kullanabilirsiniz )
Un helvası için
2 su bardağı un
100 gram tereyağ
Yarım su bardağı zeytinyağı
Yarım su bardağı tahin

Fıstıklı Un Helvası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk önce şerbeti hazır edelim.
Tüm malzemeleri bir kapta karıştıralım ve bekletelim.
Daha sonra tavaya tereyağını alıp eritelim.
Ardından yağ eriyince zeytinyağını ekleyelim.
Biraz karıştırıp daha sonra ununu ilave edelim ve kavuralım.
Tahini ilave edelim biraz cıvık bir hale gelecek.
Karıştırıp fokurdayınca şerbeti tekrar karıştırıp helvanın içine ilave edelim.
Yoğun bir kıvam alacak hemen iyice spatula yardımı ile karıştıralım tamamen toplandığında cıvık kıvam gitmiş olduğunda altını kapatalım.
Fıstıkları ilave edelim karıştıralım.
İki kaşık yardımı ile ilk önce bir kaşığa alıp sonra diğer kaşıkla toparlaya toparlaya şekil verelim isterseniz dondurma kaşığıyla da helvayı toplayabilirsiniz.
Helvamız hazır afiyet olsun .

Fıstıklı Un Helvası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Antep Fıstıklı Un Helvası Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağından biraz eksik fıstık 2 su bardağı un 1 yemek kaşığı tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ Şerbeti için 1 ,5 su bardağı su 1 ,5 su bardağı şeker Antep Fıstıklı Un Helvası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Birinci evvel yağları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Antep Fıstıklı Tahinli Yaz (Helvası) Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı un 1 su bardağı pudra şekeri 4 yemek kaşığı margarin veya tereyağı 1 su bardağı tahin 1 çay bardağı yaprak antep fıstığı cevizde kullanabilirsiniz Antep Fıstıklı Tahinli Yaz (Helvası) Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Antep Fıstıklı İrmik Helvası Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı irmik 2 su bardağı süt 1 su bardağı şeker (ben 2 yemek kaşığı fazladan koyuyorum) 100gr çekilmiş antep fıstığı tozu Tepeleme bir yemek kaşığı tereyağ Antep Fıstıklı İrmik Helvası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Önce...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Tahinli Un Helvası Tarifi İçin Malzemeler 50 gram tereyağı Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı un Şerbeti için 1 su bardağı toz şeker(damak zevkinize göre azaltıp çoğaltabilirsiniz) 1 su bardağı su Üzerine son olarak; 2 yemek kaşığı tahin Tahinli Un Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Fıstıklı Un Helvası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı un 1 su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı tereyağ 2 su bardağı şeker 1 ,5 su bardağı şeker Fıstıklı Un Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tencereye sıvı yağı alıyoruz. Tereyağını da ekleyelim. Unu ekleyip rengi dönene kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt