Frambuazlı Fıstık Ezmeli Çiko

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Frambuazlı Fıstık Ezmeli Çiko Tarifi İçin Malzemeler
80 gram %80 oranında bitter çikolata
15-20 adet frambuaz
2 yemek kaşığı fıstık ezmesi

Frambuazlı Fıstık Ezmeli Çiko Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Frambuazları küçük bir sos tavasında eze eze biraz pişirdim.
Soğuması için kenarda beklettim.
Çikolatayı benmari usulü erittim.
Küçük muffin kağıtlarına çikolatadan bir çay kaşığı kadar alıp yan duvarlarına ve tabanına ince bir şekilde yaydırdım.
Dondurucuya kaldırıp bir kaç dk donmasını bekledim.
Donduktan sonra tabana 1 çay kaşığı fıstık ezmesi ekleyip onun üzerine frambuaz sosundan ve kalan çikolatayı da üzerlerine paylaştırıp tekrar dondurucuya kaldırdım.
Çikolata donduktan sonra yanında bir fincan kahve ile yaz esintili çikolataların keyfini çıkarın.
Frambuazlı Fıstık Ezmeli Çiko Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fıstık Ezmeli Hurma Topları Tanımı İçin Materyaller 15-16 adet hurma (benimkiler küçük boyutluydu) 1 dolu yemek kaşığı şekersiz fıstık ezmesi 3-4 yemek kaşığı yulaf ezmesi 1-2 yemek kaşığı süt 80 gram bitter çikolata Fıstık Ezmeli Hurma Topları Tanımı Yapılışı Öncelikle hurmalar sıcak suda 5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Fıstık Ezmeli Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 4 dolu yemek kaşığı şekersiz fıstık ezmesi 1 yumurta 3 yemek kaşığı bal (Alternatif pekmez, elma suyu konsantresi) 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1 çay kaşığı tarçın Yarım su bardağı yulaf unu (Alternatif tam buğday unu) Kurabiyeleri batırmak için 60...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Fıstık Ezmeli Muz Dilimleri Tarifi İçin Malzemeler 1 adet muz 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi Yarım paket bitter çikolata Fıstık Ezmeli Muz Dilimleri Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Muzu dört dilime bölelim. Çikolatayı benmari usulü eritelim. Muzların üzerine fıstık ezmesini sürelim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Fıstık Ezmeli Brownie Tarifi İçin Malzemeler Brownie için malzemeler: ️ 300 gram bitter çikolata (parçalanmış) ️ 90 gram tereyağı ️ 3 adet yumurta ️ 150 gram (3/4 (bir yarım+bir çeyrek) su bardağı) şeker ️ 2 çay kaşığı vanilya özütü ️ 1 çimdik tuz ️ 150 gram un (1 su bardağı) ️ 1/2 (yarım) su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram oda ısısında tereyağ veya margarin 5 yemek kaşığı fıstık ezmesi 1 adet yumurta 1 çay bardağı pudra şekeri 1 paket vanilya 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1,5-2 su bardağı un Süslemek için; 80 gram bitter çikolata Toz Antep fıstığı Fıstık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt