Ganajlı Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Ganajlı Kek Tarifi İçin Malzemeler
3 adet yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
2,5 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilin
1 yemek kaşığı kakao (tepeleme)
1 avuç ceviz içi
Ganaj için;
100 ml çiğ krema
100 gr sütlü çikolata

Ganajlı Kek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle kalıbı oda sıcaklığındaki tereyağ veya margarinle yağlayıp buzdolabına kaldırın.
Ardından bir kapta yumurta ve şekeri mayonezimsi bir kıvam alana kadar mikserle çırpın.
Sonrasında yumurtayı söndürmemek için mikserle çırpmayı bırakıyoruz.
Sıvı yağ ve sütü ekleyip spatulayla karıştırın.
Un, kabartma tozu ve vanilini eleyerek ekleyin.
Spatulayla yavaşça söndürmeden karıştırın.
Karışımın yarısını ayrı bir kaba alıp üzerine kakao ve 1-2 kaşık kadar süt ekleyip karıştırın.
Yağladığınız kalıba sırayla sade ve kakaolu kek harcından dökün.
İsteğe göre ara katmanlarda rondodan çektiğiniz cevizleri ekleyebilirsiniz.
Önceden ısıtılmış 180 derece fırında kontrollü pişirin. Benim fırınımda 40-45 dakikada pişti.
Ganaj için; kremayı ısıtın.
Kaynama noktasına geldiğinde altını kapatıp çikolata parçalarını ekleyin.
Çikolatalar tamamen eriyene kadar karıştırın ve ganajı soğutun.
Soğumuş ganajı, soğumuş kekin üzerine dökerek servis yapın.Afiyet olsun
Ganajlı Kek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Portakallı Çikolatalı Ganajlı Kek Tarifi İçin Malzemeler 4 adet yumurta 1 su bardağından 2 parmak az toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt Yarım çay bardağı portakal suyu 1 portakal kabuğu rendesi 3 yemek kaşığı kakao (kalmamıştı 2 kaşık ekledim) 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Bol Ganajlı Kek Tanımı İçin Malzemeler 3 adet yumurta (oda ısısında) 1,5 su bardağı şeker 1 su bardağı süt Yarım su bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı kakao 2,5 su bardağı un 1 paket vanilin 1 paket kabartma tozu Ganajı için; 200 ml sıvı krema 200 gram sütlü çikolata Bol Ganajlı Kek Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Ganajlı Muzlu Kek Tanımı İçin Gereçler 3 yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağından bir parmak eksik sıvı yağ 3 yemek kaşığı kakao 1 su bardağı un 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Ganaj için 200 gram krema 180 gram sütlü çikolata Ganajlı Muzlu Kek Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Ganajlı Kek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı yağ Kabartma tozu Vanilin 1 adet limon kabuğu rendesi 2 ,5 su bardağı un Ganaj için 200 ml süt kreması 2 paket çikolata Ben birini bitter birini sütlü kullandım Ganajlı Kek Tarifi Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Ganajlı Islak Kek Asla Baymıyor Tanımı İçin Malzemeler Kek hamuru için: 3 adet oda sıcaklığında yumurta 1 su bardağı tozşeker 1 paket vanilya 1 su bardağı sıvıyağ 1 su bardağı süt 2,5 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 2,5 yemek kaşığı kakao 1 çimdik tuz Ganaj için; 100 gram bitter çikolata...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt