Son konular

Glazürlü Rus Kurabiyesi (Luppo Kek)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Glazürlü Rus Kurabiyesi (Luppo Kek) Tarifi İçin Malzemeler

Hamuru için;
1 su bardağı süt
1 su bardağı un
1 su bardağı şeker
3 yemek kaşığı sıvı yağ
1 adet yumurta sarısı
1,5 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 çimdik karbonat
1 çimdik tuz
3 yemek kaşığı kakao
Kıvam alana kadar un
Glazür için;
1 su bardağı pudra şekeri
1 adet yumurta akı
2-3 çay kaşığı limon suyu

Glazürlü Rus Kurabiyesi (Luppo Kek) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Un şeker ve sütü pürüzsüz kıvam alana kadar karıştırın. Karışım oda sıcaklığına gelince kalan malzemeleri ekleyin.
Sonrasında kontrollü bir şekilde un ekleyin. Kek hamuru gibi sıvı kıvam olmayacak ve kurabiye hamuru gibi sert olmayacak ele yapışacak (Unu kontrollü ekleyin çünkü açarken un kullanacağımız için fazla unlu olmasın)
Bu kıvamı yakaladıktan sonra tezgaha un serpiyoruz birazdaha sonra hamuru koyup toparlıyoruz ve üzerine un döküp (Kontrollü kullanın benimki biraz fazla oldu un tadı gelebilir)
Merdaneyle açtıktan sonra yuvarlak şekil verip 180 derece fırında alt üst ayarda yaklaşık 15 dakika pişirin.
Fırından çıktıktan sonra ilk soğuğu gidince glazüre bulayıp 5 dakika dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz. Afiyet olsun
Glazürlü Rus Kurabiyesi (Luppo Kek) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Limon Glazürlü Kek Tanımı İçin Materyaller 200 gram tereyağ 150 gram pudra şekeri 1 adet limon suyu 1 adet limon kabuğu rendesi 4 adet yumurta 2 yemek kaşığı süt 2.5 / 3 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Glazür için; 1 su bardağı pudra şekeri 1 adet limon suyu Limon Glazürlü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Glazürlü Kadife Kek Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı yoğurt Yarım tatlı kaşığı besin boyası Yarım çay bardağı kuru üzüm 2 -3 su bardağı un ( ölçülü gidin ) 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Glazür için 1 büyük limon suyu Limon kabuğu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Limon Glazürlü Kek Tarifi İçin Malzemeler 200 gram tereyağ (Oda sıcaklığında ben çekim için hazırlarken baya eridi benim tereyağı) 1 su bardağı pudra şekeri 4 adet yumurta 1 adet limon kabuğu rendesi 1 adet limon suyu 2 yemek kaşığı süt 3 su bardağı un 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Sütsüz Glazürlü Kap Kek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet oda ısısında yumurta 1 su bardağı şeker Yarım su bardağı su Yarım su bardağı sıvı yağ 2.5 su bardağı un 2 adet kabartma tozu 1 adet vanilya Üzeri için Damla çikolata Glazür malzemeleri 1 su bardağı pudra şekeri 3 yemek kaşığı limon suyu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Rus Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı süt (Oda sıcaklığında) 1 su bardağı un 1 su bardağı şeker 3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 adet yumurta sarısı 1,5 paket kabartma tozu 1 çay kaşığının ucu kadar karbonat 1 paket vanilya 3 yemek kaşığı kakao Kıvam alana kadar un ben 2 bardak un kullandım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt