Glutensiz Pirinç Unundan Muhallebi 6+

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Glutensiz Pirinç Unundan Muhallebi 6+ Tarifi İçin Malzemeler
1 çay bardağı su
1 büyük çay kaşığı tepeleme glutensiz pirinç unu
1 adet Amasya elması(cam rendede rendelenmiş)
4 küçük çay kaşığı uzum pekmezi
2 küçük çay kaşığı bebe bisküvisi( rondodan geçirilmiş ev yapımı)

Glutensiz Pirinç Unundan Muhallebi 6+ Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle su ve irmiği bir cezveye alıp en küçük ocakta kısık ateşte karıştırarak pişiriyoruz.
Pişen irmiği ocaktan alıp biraz ılındıktan sonra elma, bebe bisküvisi ve üzüm pekmezini içine katıyoruz. Güzelce karıştırıyoruz.
Bebişlere afiyet olsun

Benim çay bardaklarım büyük lütfen bunu göz önüne alın.

Çay kaşıklarım büyük ve küçük olmak üzere 2 adet.

İrmiği ne kadar çok pişirirseniz o kadar katı olur.

İsterseniz başka meyveler de ekleyebilirsiniz.

Benim bebe bisküvisi tatlı değil sade o yüzden ben onu kıvam vermesi için kullanıyorum.

Elmalar bana biraz ekşi geldiği için ben pekmez ekledim. Ama elmalar tatlı olduğunda bana göre sadece elma yeterli oluyor. Pekmeze gerek olmuyor ama tabi yine de siz bilirsiniz.

Benim oğlum severek yiyor bu tarifi. Sizin bebişlere de afiyet olsun

Glutensiz Pirinç Unundan Muhallebi 6+ Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Glutensiz Doyurucu Pirinç Unlu Ve Mısır İrmikli Muhallebi Tarifi İçin Malzemeler 1 çay bardağı su 1 çay kaşığı glutensiz pirinç unu 1 çay kaşığı glutensiz mısır irmiği 1 dilim elma (Cam rendede rendelenmiş) 1 dilim armut (Cam rendede rendelenmiş) 1 küçük boy muz (çatalla ezilmiş) 2 çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Glutensiz Bebe Bisküvisi Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta sarısı 4 yemek kaşığı dolu dolu tuzsuz tereyağ 3 yemek kaşığı doğal zeytinyağ Yarım çay bardağı glutensiz pirinç unu 2 yemek kaşığı glutensiz mısır irmiği Yarım çay bardağı keçi yoğurdu 8 buzdolabı kalıbında peyniraltı suyu (8 küp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Yulaflı Bebek Muhallebisi 6+ Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı su 1.5 yemek kaşığı mısır irmiği 2 çay kaşığı bebe bisküvisi ( ev yapımı ve rondodan geçirilmiş) 2 yemek kaşığı ince kıyılmış yulaf 4 çay kaşığı uzum pekmezi Not: benim çay kaşıklarım ve çay bardaklarım biraz büyük göz önünde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Üzüm Pekmezli Bebe Bisküvili Bebe Muhallebisi 6+ Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı su 1.5 yemek kaşığı glutensiz pirinç unu 1 yemek kaşığı üzüm pekmezi 2 çay kaşığı bebe bisküvisi( ev yapımı, rondodan geçirilmiş) 1 küçük boy muz ( çatalla ezilmiş) Not: benim çay kaşıklarım büyük göz önünde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Ihlamur Sulu Bol Vitaminli Bebek Kahvaltısı Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta sarısı (Çatalla ezilmiş) 1 dilim elma (cam rendeden geçirilmiş) 1 dilim armut (cam rendeden geçirilmiş) 3 dilim muz( çatalla ezilmiş) 2 çay kaşığı bebe bisküvisi( ev yapımı rondodan geçirilmiş) 1 çay kaşığı labne 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt