Son konular

Glutensiz Yulaflı Pankek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Glutensiz Yulaflı Pankek Tarifi İcin Malzemeler

*2 yumurta
*2 yemek kaşığı yulaf ( robotta un haline getirilmiş)
*34 kibrit kutusu ezine beyaz peynir ( bergama tulum vs karıştırılabilir, lezzeti artar)
*56 dal maydanoz
*Karabiber
*Tereyağ

Glutensiz Yulaflı Pankek Tarifi Yapılışı Sabah kahvaltılarında ekmek vs gibi gluten zehiriyle dolu karbonhidratlar yerine, son derece sağlıklı, tok tutan ve tam bir peynirli borek lezzetinde olan bu pankek gercekten bir harika, aşırı tok tutan ve lif kaynağı yulaf sayesinde sağlıklı bir kahvaltı imkanı
Bu tarif; instagramda takip ettiğim, cok bilgili cok sağlıklı tarifleri olan sevgili semaninsagliklimutfagi hesabından, değerli Sema ’ nın tarifidir,
Ben gluten tuketmeyen biri olarak bu pankeklerle hem tok tutan hem sağlıklı bir kahvaltı etmiş oluyorum

1
*Tarife gelirsek; İki yumurtayı bir kabının icinde catalla iyice cırpıyoruz
*Daha sonra peynirleri catalla ezerek ya da rendeleyerek ekliyoruz
*Ben yumurtaların olduğu kabının icinde catalla eziyorum, ezine peynir ve bergama tulumu karıştırıyorum
*Peynir miktarını dilerseniz arttırabilirsiniz, ceşitliliğini de arttırabilirsiniz tercihinize gore
*Daha sonra ustune iki kaşık yulafı ekliyoruz, maydanoz doğrayıp ekliyoruz ve biraz da karabiber ekliyoruz
*Tuz yok, peynirden tuz geliyor cunku
*78 dk yulafın cekmesi icin bekliyoruz ve az tereyağı ile yağlanmış kabında pişiriyoruz
*Afiyet olsun, şifa olsun

Similar threads

• Soru
Avokadolu Yulaflı Kahvaltılık Tarifi İçin Malzemeler Avokado püresi için; Yarım avokado Biraz tuz Biraz pulbiber Biraz karabiber Çeyrek limon suyu 1 yemek kaşığı zeytinyağı Yulaflı omlet için; 3 yemek kaşığı yulaf 3 yemek kaşığı süt 1 yumurta Tuz Domates kurusu Çörek otu Kekik Avokadolu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Muzlu Yulaflı Pankek Nasıl Yapılır? Muzlu yulaflı pankek tarifi için öncelikle yulaf ezmesi, muz, süt, yumurta ve tarçını karıştırın. Ardından karışımı bir tavada pişirin. Pankeklerin her iki tarafını da altın rengi olana kadar kızartın. Servis yaparken üzerine dilimlenmiş muz ve akçaağaç şurubu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Patatesli pankek Türk mutfağının lezzetli bir tarifidir. Bu tarif, patates ile yapılan bir pankek çeşididir. Patatesli pankek genellikle sabah kahvaltılarında tercih edilen bir yemektir. Lezzetli bir kahvaltı seçeneği olan patatesli pankek, sıcak olarak servis edilir. Üzerine bal veya akçaağaç...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Yulaflı besinler neler? Yulaflı besinler, sağlıklı bir diyet için önemli bir rol oynar. Yüksek lif içeriğiyle bağırsak sağlığını destekler. Yulaflı besinler aynı zamanda kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur. Lifli yapısı sayesinde tokluk hissi sağlar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Pankek tatlı mı tuzlu mu? Bu soru, kahvaltı masasının lezzetli bir tartışma konusu haline gelmiştir. Pankek tarifi, tatlı ve tuzlu versiyonlarıyla birçok kişinin favorisi olmuştur. İçerisine eklenen çikolata, muz veya çilek gibi tatlı malzemelerle yapılan pankekler tatlı sevenlerin vazgeçilmezi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt