Son konular

Hamsi Tava

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Hamsi Tava Tarifi İçin Malzemeler
1 kg hamsi
Mısır unu
Yağ, tuz

Hamsi Tava Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Balıklar temizlenir ve yıkanır, mısır ununa ve tuza bulanır.
Tavaya yağ damlatılıp dizilir.
Pişirilmeye bırakılır.
Bir taraf pişirilince diğer tarafa çevrilir.
Üzerine limon sıkılarak, roka ile sunumlanır ve afiyetle yenir
Hamsi Tava Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Hamsi Tava Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo hamsi Mısır unu Buğday unu Tuz Sıvıyağ Hamsi Tava Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Hamsilerin kafası ve kılçığı temizlenir. Güzelce yıkanır süzülür tuzlanır. 2 adet hamsi içleri birbirine yapıştırılır. Bir tabağa 1 bardak mısır unu dökülür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Hamsi Tava Tarifi İçin Malzemeler 1 kg hamsi 2 su bardağı mısır unu 1 çay bardağı sıvı yağ (Kızartmak için) Hamsi Tava Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yukarıda belirttiğim hazırlama süresi temizlenmemiş hamsiler için geçerlidir. İlk önce eğer temizlenmemiş aldıysanız hamsileri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
hamsi tava nasıl yapılır hamsi tava tarifi yemekleri hamsi yemekleri hamsinin tarifi Hamsi Tava (6 Kişilik) Hamsi Tava tarifi Malzemeler 1350 gr Hamsi 15 Yemek Kaşığı Tuz 45 Yemek Kaşığı Sıvı yağ (kızarırken cektiği) 6 Yemek Kaşığı Mısır Unu Yemeğin Tarifi Balıkları temizle, yıka, tuzla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Fırında Hamsi Tava gereçler Tanımı İçin Gereçler İstenilen ölçüde temizlenmiş hamsi(benim 1 kg a yakındı) Mısır unu Tuz, kırmızı toz biber Sıvı yağ 1 kesim tereyağ Fırında Hamsi Tava materyaller Tanımı Yapılışı Temizlenen hamsiler yıkanır ve suyu süzülür kağıt havlu ortasında kurulanır. Mısır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Hamsi Tava Tarifi ( Anlatım ) İçin Malzemeler 1 kilo hamsi 1 çorba kasesi mısır unu 1 tatlı kaşığı tuz Zeytinyağı Hamsi Tava Tarifi ( Anlatım ) Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle güzelce temizliyoruz. Temizledikten sonra yıkıyoruz. Sonra mısır ununa bir tatlı kaşığı tuz ilave edip...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt