Haşhaşlı Ve Tahinli Çıtır Rulo (Bu Tarife Bayılacaksınız)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Haşhaşlı Ve Tahinli Çıtır Rulo (Bu Tarife Bayılacaksınız) Tanımı İçin Malzemeler
2 adet yufka
1 çay bardağı haşhaş ezmesi
1 ç.b. tahin
1 ç.b. sıvı yağ
Yarım su bardağı şeker
Üzeri için
1 yumurta sarisi
Susam

Haşhaşlı Ve Tahinli Çıtır Rulo (Bu Tarife Bayılacaksınız) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Bir kapta haşhaş, tahin, şeker ve yağı güzelce karıştırıyoruz.
Yufkamızı tezgahın üzerine açıp karıştırdığımız harçtan çokça sürüyoruz.
Sonra üzerine 2. yufkayı açıp tekrar harç sürüyoruz sonra kesip küçük üçgenler elde ediyoruz (ben 24 kesime böldüm siz isterseniz daha büyükte yapabilirsiniz)
Sonra kalem böreği sarar üzere sarıp yağılı kağıt serdiğimiz tepsimize alıp üzerine yumurta sarısı ve susam döküp evvelden ısıtılmış fansız ayarda 180 derece de üzeri kızarıncaya kadar pişiriyoruz.
Haşhaşlı Ve Tahinli Çıtır Rulo (Bu Tarife Bayılacaksınız) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Çıtır Rulo (Tahinli Haşhaşlı) Tanımı İçin Gereçler 15 adet baklavalık yufka (daha az ya da daha fazla olabilir) Tahinli harç için; Yarım su bardağı tahin 2 yemek kaşığı pudraşekeri Yarım çay bardağı sıvı yağ Haşhaşlı harç için; 2 yemek kaşığı haşhaş 2 yemek kaşığı pudraşekeri Yarım çay bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Haşhaşlı Tahinli Börek Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 5 su bardağı un 1 tatlı kaşığı tuz 2-3 su bardağı su 1 yemek kaşığı instant maya İç harcı için; 1 kase haşhaş ezmesi 1 çay bardağı ceviz dövmesi 1 çay bardağı tahin Açmak için; Mısır nişastası Üzeri için; Tane haşhaş Yumurta sarısı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Haşhaşlı Tahinli Açma Tarifi İçin Malzemeler Hamur için; 1 su bardağı su (Ilık) 1 su bardağı süt (Ilık) Yarım su bardağı sıvı yağ 1 paket kuru maya 2 çay kaşığı tuz 3 yemek kaşığı şeker 6 -7 su bardağı un 2 yumurta (1 inin sarısı üstüne sürülecek ayrılacak) Arasına; 175 gram yumuşamış margarin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Haşhaşlı Tahinli Rulo Çörekler (Çay Saatlariniz İçin Lezzetli Tarif) Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ılık su Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 paket instant maya 1 adet yumurta (Sarısı yüzüne ) Alabildiği kadar un Not ( ben tam buğday unu kullandım) İç harcı 1 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tahinli Çıtır Rulo Tanımı İçin Gereçler 12 adet baklavalık yufka 1 su bardağı şeker 1 su bardağı tahin Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı eritilmiş tereyağ (yoksa 3 yemek kaşığı sıvı yağ ekleyin) 1 su bardağı kırılmış ceviz Üzerine sürmek için ; Sıvı yağ Üzeri için; Pudra şekeri Tahinli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
Üst Alt