Son konular

Havuç Püresi Kurabiyesi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Havuç Püresi Kurabiyesi Tanımı İçin Malzemeler
5 orta uzunluk havuç
2 tatlı kaşığı tereyağı
1 fincan sıvı yağ
2 fincan pudra şekeri
1 tane yumurta
3.5 su bardağı un
1.5 su bardağı nişasta
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu

Havuç Püresi Kurabiyesi Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Havuçları soyup buharda haşlıyoruz. Hiç dirilik kalmayacak.
Sonra blenderda püre haline getirelim.
Sıcakken içine tereyağı, sıvı yağ, pudra şekerini, vanilyayı koyup yedirelim.
Yumurtayı da içine kırıp çırpalım.
En son nişasta, un ve kabartma tozunu yavaş yavaş ekleyip, yoğuralım.
Şekil verme kademelerini ekledim.
150 derece 20 dk pişsin. Ben kurabiyelerim fırındayken elektrikler gitti, tam pişme müddetini yanlışsız veremiyorum. Denetim ederek pişiriniz. Üstü yanmasın. Rengini koruyalım. Piştikten sonra kıvamı kurabiye kek ortası olacak.
Havuç Püresi Kurabiyesi Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Nişastalı Un Kurabiyesi Tarifi,Nişastalı Un Kurabiyesi nasıl yapılır,nişastalı kurabiye tarifi Resimli Nişastalı Un Kurabiyesi TarifiYapılışı imagesresimlinisastaliunkurabiyesitarifiyapilisi5ad46082babb8 Malzemeler 1 paket margarin 1 fincan pudra şekeri 1 cay bardağı nişasta aldığı kadar un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Süslü Un Kurabiyesi Tanımı İçin Materyaller 250 gram margarin yahut tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1,5 su bardağı nişasta 1 paket vanilya 1 çay kaşığı kabartma tozu 5 yemek kaşığı pudra şekeri 4 buçuk su bardağı kadar un kullandım Azar azar ekleyin fark edebiliyor Sade olan hamur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Un Kurabiyesi Tanımı İçin Materyaller 1 paket margarin (250 gr tereyağı da olabilir) 1 fincan sıvı yağ 4 yemek kaşığı buğday nişastası 1 bardak pudra şekeri Aldığı kadar un Un Kurabiyesi Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır 250 gr margarin yahut tereyağı sıvı yağ ile 1 bardak pudra...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Marmelatlı Pastane Kurabiyesi Tanımı İçin Gereçler 1 adet yumurta 1 çay bardağı pudra şekeri 200 gr margarin yahut tereyağı Yarım çay bardağı nişasta (evde hangisi varsa) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 paket vanilya 4 yahut 4 buçuk klasik su bardağı un Marmelatlı Pastane Kurabiyesi Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Sonbahar Kurabiyesi (Muhteşem İç Dolgusuyla) Tanımı İçin Materyaller 2 çay bardağı yoğurt 1 çay barınağının yarısı tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı pudra şekeri 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Aldığı kadar un dikkatli ekleyelim İç dolgusu için 2 adet havuç 1 çay bardağı şeker...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt