Son konular

Havuçlu Patates Salatası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Havuçlu Patates Salatası Tarifi İçin Malzemeler
5 orta boy patates
1 adet havuç
1 yemek kaşığı margarin veya tereyağı
Bir tutam maydanoz
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı kırmızı tozbiber
2 yemek kaşığı sıvı yağ
Üzeri için
Kornişon salatalık

Havuçlu Patates Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Patatesleri biraz tuz atıp haşlıyoruz.
Sıcakken margarini de katıp çatalla eziyoruz.
Margarin tamamen eridikten sonra havucu rendeleyip katıyoruz ve tadına bakarak tuzunu ve baharatlarını atıyoruz tekrar karıştırıyoruz.
Maydanozu incecik doğrayıp ekliyoruz ve sıvı yağı da ekleyip güzelce karıştırıyoruz.
Ben silikon kalıp kullandım, siz istediğiniz kalıbı kullanabilirsiniz.
Harıcımızı kalıba basıp servis tabağına ters çeviriyoruz.
Üzerini kornişon turşuyla süsleyip servis ediyoruz. Dilerseniz sarımsaklı yoğurt da kullanabilirsiniz. Afiyetler dilerim.
Havuçlu Patates Salatası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Havuçlu Ve Mısırlı Leziz Erişte Salatası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı ev yapımı erişte 1 su bardağı mısır 3 adet orta boy havuç 2 adet kornişon turşusu 1 büyük kase yoğurt 3 diş sarımsak Erişteleri haşlamak için; Su Sosu için; Tereyağı ve 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı toz biber 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Patatesli Havuçlu Yoğurt Salatası Tarifi İçin Malzemeler 4 adet orta boy patates 5 adet orta boy havuç 4 veya 5 su bardağı yoğurt 1 yemek kaşığı mayonez (isteğe bağlı ama lezzeti arttırır ) 2 diş sarımsak Tuz Karabiber Pişirmek için; Sıvı yağ Süslemek için; Nane Pul biber Maydanoz Çeşit...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Havuçlu Patates Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 kg patates 3 tane havuç çok büyükse 2 tane kullanın 3 adet yeşil soğan 5-6 dal maydanoz Yarım çay bardağı sıvı yağ Tuz Haşlanması için su Baharatları 1 ölçek nane ben reyhan kullandım isteyen nane kullanabilir 1 ölçek yeditürlü biber 1 ölçek pul...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Üç Katlı Patates Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo patates 2 adet orta boy havuç 1 adet küçük kırmızı pancar Yarım bağ maydanoz Yarım çay bardağı sıvı yağ Tuz Süslemek için 5 yemek kaşığı süzme yoğurt Üç Katlı Patates Salatası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Görenlerin pasta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tart Kalıbında Patates Salatası Tarifi İçin Malzemeler 7-8 adet patates 1 adet soğan 1 adet havuç Az maydanoz 5 kasık süsme yoğurt 1 kasık mayonez Tuz Pulbiber Karabiber Sıvıyağ Tart Kalıbında Patates Salatası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Patatesleri haşlıyoruz. Soğanları minik...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt