Son konular

Havuçlu Tarçınlı Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Havuçlu Tarçınlı Kek Tanımı İçin Gereçler
3 adet yumurta
1 su bardağı şeker
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
2 su bardağı un
1 adet vanilya kabartma tozu
3 adet havuç
Biraz ceviz
Kakao
1 tatlı kaşığı tarçın

Havuçlu Tarçınlı Kek Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Yumurta ve şeker çırpılır, yağ ve süt de konuşup çırpılır.
Daha sonra kuru materyaller eklenir, havuç rendelenip suyu sıkılır.
En son havuç ve tarçın eklenır ben birazını ayırıp kakao ile karıştırdım.
Kalıba döktükten sonra kakaolu karışımında üzeri ne döktüm 2 renkli oldu
Kalıba döktükten sonra cevizleri üzerine serptim.
170 derece fırında kurdan denetimi ile pişirim afiyet olsun.
Havuçlu Tarçınlı Kek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kalıpta Havuçlu Tarçınlı Kek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet orta boy yumurta 1,5 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 paket vanilya 1 /5 paket kabartma tozu 1 adet havuç 1 adet portakal 1 su bardağı ceviz 1/5 tatlı kaşığı tarçın Yarım çay bardağı kuru üzüm 2,5 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Havuçlu Tarçınlı Kek Tanımı İçin Materyaller 3 adet yumurta 1,5 su bardağı şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 çay kaşığı karbonat 1 su bardağı ceviz 2 adet orta uzunluk havuç 1 tatlı kaşığı tarçın Yaklaşık 3-4 bardak un Havuçlu Tarçınlı Kek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Cevizli Tarçınlı Havuçlu Muhallebili Kek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı + 2 yemek kaşığı şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağından bir parmak eksik zeytinyağı 2 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 portakal kabuğu rendesi 2 tane orta boy havuç 1 çay bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Starbucks Havuçlu Tarçınlı Muhallebili Kek Tarifi İçin Malzemeler Kek için 3 adet yumurta 1,5 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı kırılmış ceviz 1 su bardağı rende havuç 1 tatlı kaşığı tarçın 1 kabartma tozu 1 vanilya 2 su bardağı un Muhallebisi için 6 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Havuçlu Tarçınlı Kremalı Kek Tanımı İçin Materyaller Keki için: 3 adet yumurta 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı ceviz içi 1 çay kaşığı tarçın 2 orta uzunluk havuç Yarım çay bardağı su 1- 1.5 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 2 paket vanilya Kreması için: 2.5 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt