Havuçlu Toplar

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Havuçlu Toplar Tanımı İçin Materyaller
5-6 adet orta uzunluk havuç
4 yemek kaşığı toz şeker (5 kaşıkta ekleyebilirsiniz ben çok tatlı olmasını istemediğim için 4 koydum )
1 çay kaşığı tarçın
1 yemek kaşığı sıvı yağ
1 paket petibör bisküvi
1 avuç ceviz (ince doğranmış)
1 çay bardağından iki parmak az süt
Üzeri için;
1 paketten biraz az hindistan cevizi

Havuçlu Toplar Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Öncelikle rendelediğimiz havuçları rahatça karıştırabileceğimiz bir tavaya alalım.
Bir yemek kaşığı sıvı yağ ile 4 yemek kaşığı şekeri ekleyelim ve orta ateşte bir hoş pişirelim.
Havuçlar pişmeye yakın cevizleri ekleyelim ve tekrar karıştıralım.
Havuçların rengi değiştiğinde piştiğini anlayabilirsiniz piştikten çabucak sonra üzerine bir çay kaşığı tarçını ekleyip tekrar karıştıralım.
Havuç karışımı soğurken petibör bisküvileri elimizle bir hoş ufalayalım.
Üzerine sütü ekleyelim.
Ağlayan havuçlarımızı da bisküvilerin üzerine karıştırıp bu karışıma güzelce yoğuralım, ben bu kademede eldiven kullanmayı tercih ettim.
Birazcık cıvık üzere görünebilir lakin endişelenmeyin.
Yuvarladığımız topları hindistan cevizine bulayalım, birkaç saat buzdolabında beklettikten sonra servis edebilirsiniz deneyeceklere şimdiden afiyet olsun
Havuçlu Toplar Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Havuçlu Toplar Tarifi İçin Malzemeler 10 tane havuç 6 yemek kaşığı toz şeker 1 çay bardağı ceviz kırığı 1 paket petibör bisküvi Bulamak için; Hindistan cevizi Havuçlu Toplar Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle havuçlarımızı soyup rendeleyelim. Sonrada tencereye alalım ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Havuçlu Cevizli Toplar Tanımı İçin Gereçler Yarım paket petibör bisküvi (Sade) 5 adet orta uzunluk havuç Yarım çay bardağı şeker 1 çay bardağı ceviz (rondodan geçirilmiş) 2 yemek kaşığı zeytinyağı Bulamak için Hindistan cevizi Havuçlu Cevizli Toplar Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Havuçlu Toplar Tanımı İçin Malzemeler 1 kase ceviz 6 adet havuç 5 yemek kaşığı şeker 1 paket kakaolu petibör bisküvi 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 çay kaşığı tarçın Süslemek için; Hindistan cevizi Havuçlu Toplar Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İlk olarak havuçları rendeleyip tavaya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Elmalı Havuçlu Toplar Tanımı İçin Gereçler 4-5 adet havuç 2 adet elma Tarçın Yarım su bardağı şeker 1 paket petibör bisküvi 1 yemek kaşığı tereyağı 1 çay bardağı dövülmüş ceviz Bulamak için; Hindistan cevizi Elmalı Havuçlu Toplar Tanımı Yapılışı Birinci olarak, havuzumuzu ve elmamızı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Elmalı Havuçlu Toplar Tarifi İçin Malzemeler 3 adet orta boy tatlı elma 3 adet orta boy havuç 1 paket sade veya kakaolu petibör bisküvi (Elma ve havuçların büyüklüğüne göre miktar arttırılabilir ) 3 adet iri etli hurma 1 su bardağı ceviz 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 tatlı kaşığı tarçın Çeyrek çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt