Son konular

Hemen Yemeye Hazır Pancar Turşusu

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Hemen Yemeye Hazır Pancar Turşusu Tarifi İçin Malzemeler
Kırmızı pancar (Ben 2 adet kullandım)
1.5 yemek kaşığı kaya tuzu
1 çay kaşığı limon tuzu (Limon tuzunuz iri şekilde ise 3-4 adet koyabilirsiniz. bBnim limon tuzum tuzdan biraz daha iri olduğu için taneyle değilde çay kaşığı ile ölçerek koydum)
1.5 yemek kaşığı sirke (Elma veya üzüm farketmez)
1 baş sarımsak
2 litre su

Hemen Yemeye Hazır Pancar Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Pancarlar için adet belirtmedim ben 2 adet pancarla yaptım tursumu istediğiniz adette yapabilirsiniz ona göre malzemeleri azaltıp çoğalta bilirsiniz.
Pancarları güzelce yıkıyoruz sap kısımlarını çok olmayacak şekilde biraz kesiyoruz. Kabuklarını soymuyoruz.
Uygun bir tencereye pancarları koyuyoruz içine kaya tuzunu, limon tuzunu, sirkeyi ve sarımsakları kabuklarını soymadan elimizle 2 ye ayırıp koyuyoruz.
Üstüne suyu ilave edip ocağa alıp pancarlar yumuşayıncaya kadar pişiriyoruz. Dikkat edin suyu bitmesin.
Yumuşayan pancarları tencereden alıp biraz ılıması için bekleyip kabuklarını soyuyoruz istediğiniz şekilde dilimleyip kavanoza alıyoruz.
Pancarların üzerine tencerede kalan suyu süzüp ilave edip kavanozun kapağını kapatıyoruz. Soğuduktan sonra buzdolabına kaldırıyoruz. İstediğiniz zaman yemeye hazır oluyor turşularımız. Afiyet olsun.
Hemen Yemeye Hazır Pancar Turşusu Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kırmızı Pancar Turşusu Tarifi İçin Malzemeler 4 büyük kırmızı pancar (1,5 kg geldi) 1,5 yemek kaşığı kaya tuzu 1,5 su bardağı sirke 1 çay kaşığı limon tuzu 1 baş sarımsak Kırmızı Pancar Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Kırmızı pancarları yıkayıp kabuklarını soyalım. Bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Kırmızı Pancar Turşusu Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo kırmızı pancar 4 diş sarımsak 2 yemek kaşığı kaya tuzu 1 çay kaşığı limon tuzu 1 su bardağı üzüm sirkesi Kırmızı Pancar Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Pancarları yıkayıp kabuklarını soyun bıçakla dilimleyip tencerede...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Farklı Tarifiyle Pancar Turşusu (Pancar Teletur) İçin Malzemeler 2 adet iri pancar Sosu için; 4-5 diş sarımsak 1 yemek kaşığı kalın tuz (sofra tuzundan biraz kalın olan kaya tuzu kullandım ,damak tadınıza göre ayarlayın) 2 adet limonun suyu 1 yemek kaşığı nar ekşisi (nar ekşisi sosu değil) Nar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Pancar Turşusu Tarifi İçin Malzemeler 1 kg pancar 1.5 yemek kaşığı kaya tuzu 1 su bardağı sirke 4- 5 diş sarımsak(doğranmış) 1 tatlı kaşığı limon tuzu Yeteri kadar su Pancar Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Pancarları kabuklarını soymadan yıkayıp düdüklüde 30 dakika kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Hemen Anında Yiyebileceğiniz Pancar Turşusu Tarifi İçin Malzemeler 3 adet orta boy kırmızı pancar 1 çay bardağından 2 parmak eksik sirke 1 çay bardağı zeytinyağ yada (Çiçekyağ) 1 yemek kaşığı tuz 5 diş sarımsak 1 adet limon Hemen Anında Yiyebileceğiniz Pancar Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt