Son konular

Hindistan Cevizli Mantar Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Hindistan Cevizli Mantar Kurabiye Tanımı İçin Gereçler
250 gr tereyağı
1 su bardağı pudra şekeri
2 yumurta
1 paket kabartma tozu
Vanilya
1,5 çay bardağı un
400 gram mısır nişastası
1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
Kakao

Hindistan Cevizli Mantar Kurabiye Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Öncelikle yumuşamış tereyağı, pudra şekeri, hindistan cevizi yağı, yumurta ve vanilyayı güzelce mikserle çırpılır.
Akabinde 400 gr mısır nişastasını ekleyip elimizle yedirerek yoğuruyoruz. Cıvık ele yapışan bir kıvama geliyor. Akabinde kabartma tozunu ekleyip unu da ele yapışmayan hamur kıvamına gelene kadar denetimli olarak döküyoruz.
Her unun kıvamı inceliği farklı olabilir. Kendi ununuza nazaran ölçüsü ayarlayabilirsiniz.
Yoğurulup hazır olan kurabiyelerden ceviz büyüklüğünde modüller koparıp elinizde yuvarlayın. Ben maden suyu şişesi ile yaptım.
Kakaoya batırıp kurabiyenin ortasına basıyoruz. Ve bütün hamura birebir süreci uyguladiktan sonra 180 derecede pişiriyoruz. Ben saate bakmadım yalnızca altı hafif pembeleşti çabucak çıkardım.
Esasen çok çabuk pişiyor. Lakin lezzeti sahiden kusursuz yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.
Not: Yerken dikkat edin çok dağılıyor

Similar threads

• Soru
Kuş Üzümlü Hindistan Cevizli Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 125 gr. margarin yahut tereyağı(oda ısısında yumuşamış) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 yumurta 2 çay bardağı pudra şekeri 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilin 1 çay bardağı hindistan cevizi Yarım çay bardağı kuş üzümü Yeteri kadar un (3-4...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Hindistan Cevizli Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta (birinin akı üzeri için ayrılacak) 1 paket tereyağı yahut margarin (250 gr) 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 4 yemek kaşığı hindistan cevizi Un Üzeri için; 1 adet yumurta akı 4 yemek kaşığı hindistan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Hindistan Cevizli Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 250 gram oda sıcaklığında tereyağı 2 adet yumurta 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket vanilya 1 su bardağı hindistan cevizi 5-6 su bardağı civarı un ( Un herkeste değişkenlik gösterebilir dikkatli ekleyelim ) Üzeri İçin 1 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
İçi Dolgulu Hindistan Cevizli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 125 gr tereyağı 50 gr pudra şekeri 1 paket vanilya şekeri 150 gr un 1 yemek kaşığı kakao Yarım paket kabartma tozu İçi için; 60 gr Hindistan cevizi tozu 50 gr pudra şekeri 1 yumurta beyazı Üstü için; Sütlü çikolata İçi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Hindistan Cevizli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 250 gram tereyağı 1 su bardağı pudra şekeri 1 çay bardağı nişasta 2 adet yumurta sarısı 3 yemek kaşığı hindistan cevizi 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Yaklaşık 3.5 su bardağı un Üzeri için Yumurta akı Hindistan cevizi Hindistan Cevizli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt