Son konular

Humus

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Humus Tarifi İçin Malzemeler
2 su bardağı nohut
2 iri dış sarımsak
Yarım çay bardağından 1 parmak fazla tahin
Yarım çay bardağı zeytinyağı
1 adet limon
1 tatlı kaşığı kimyon
1 tatlı kaşığı tuz
Üzerine;
Zeytinyağı
Sumak

Humus Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Nohudu haşlayın ben haşlayıp buzluğa attığım nohutları kullandım. Nohutların kabuklarını soyun.
Robotun içine nohutu alın, üzerine iki diş sarımsak, tahin, tuz ve kimyon, zeytinyağının yarısını ve bir limonun suyunu sıkıp hepsini beraberce bir güzel robotta çekin.
İyice ezilen homojen ve yoğun bir kıvamda oluncaya kadar çektikten sonra tadına tuzuna bakın istediğiniz gibiyse humusunuzu tabağa alın.
Kalan zeytinyağını üzerine dökün, ben damak tadımıza göre sumak ile servis ettim siz isterseniz pul biber maydanoz ile de servis edebilirsiniz. Afiyet olsun
Humus Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Muhteşem Humus Meze Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı nohut 2 iri dış sarımsak Yarım çay bardağından bir parmak fazla tahin Yarım çay bardağı zeytinyağı 1 adet limon 1 tatlı kaşığı kimyon 1 tatlı kaşığı tuz Üzerine : Zeytinyağı Pulbiber Muhteşem Humus Meze Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Humus Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı haşlanmış nohut Ben hazır haşlanmış nohut kullandım Yarım çay bardağı zeytin yağ 3 yemek kaşığı tahin 1 limon suyu Çeyrek çay bardağı su 2 diş sarımsak 1 çay kaşığı kimyon 1 tatlı kaşığı tuz Üzerine için 1 yemek kaşığı zeytin yağ 1 çay kaşığı kırmızı pul...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Beş Dakikada Humus Tanımı (Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı) İçin Gereçler 1 su bardağı haşlanmış nohut 3 dolu yemek kaşığı tahin 1/2 (yarım) limon suyu 1 diş sarımsak 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 yemek kaşığı su Tuz, kimyon, isteğe bağlı zerdeçal, sumak, pul biber Beş Dakikada Humus Tanımı (Hiç Bu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Humus Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı haşlanmış nohut Yarım çay bardağı zeytinyağı Yarım çay bardağı su (haşladığımız nohutun suyundan ayırıyoruz) Yarım limon suyu 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı kimyon 3 diş sarımsak Humus Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Nohutları akşamdan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Humus Meze Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı haşlanmış nohut 1 /4 su bardağı su (nohutun haşlama suyu soğumuş olmalı.) 1 /4 su bardağı zeytinyağı (1/4 (çeyrek) su bardağı, yani bardağın çeyreği kadarı ölçüsü.) 6 yemek kaşığı tahin 1 adet limon suyu(orta yahut küçük boy) 2 diş sarımsak 1 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt