Son konular

İçli Köfte

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
İçli Köfte Tarifi İçin Malzemeler
2 su bardağı köftelik bulgur
1 çay bardağı irmik
3 su bardağı sıcak su
1 çay bardağı un
1 adet yumurta
1 tatlı kaşığı biber salçası
Karabiber
Tuz
İçli köfte iç harcı için:
1 adet kuru soğan
250 gram kıyma
1 tatlı kaşığı biber salçası
Yarım su bardağı çekilmiş ceviz içi
1 tutam maydanoz
Kimyon
Karabiber
Tuz

İçli Köfte Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk olarak içli köftemizin iç harcımız irmik ve köftelik bulgur bir kaba koyup sıcak su koyup demlemeye bırakalım.
Sonra yemeklik doğradığımız soğanları tavaya alalım.
Daha sonra kıymayı ilave ederek kavuralım.
Kavrulan kıymaya baharatları ve biber salçasını ilave edelim karıştıralım ve altını kapatıp ceviz ve maydanoz ekleyelim.
İç harcımızı ocaktan alarak soğumaya bırakalım.
Yumuşayan bulgurlara un, yumurta, biber salçası ve baharatları ekleyerek güzelce yoğuralım.
Hamurumuz hazır olduktan sonra şekillendirme aşamasına geçebiliriz. Ben şekillendirici almıştım onunla yaptım.
Harçtan biraz alıp içine koyup bastırdım kıymalı harç koyup kapattım.
Bütün köfteleri bu şekilde hazırladıktan sonra kızdırdığımız bol yağda kızartalım.
İçli Köfte Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
İçli Köfte Tanımı İçin Materyaller İçli Köfte Hamuru İçin 2 su bardağı köftelik bulgur 1 çay bardağı irmik 3 su bardağı sıcak su 1 çay bardağı un 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı biber salçası Pul biber Karabiber Tuz Kimyon İçli Köfte İç Harcı İçin 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ 2 adet kuru...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
İçli Köfte Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 2 su bardağı köftelik bulgur 1 çay bardağı un 3 su bardağı sıcak su 1 çay bardağı irmik 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı biber salçası Pul biber Karabiber Tuz İçli köfte iç harcı için; Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 adet orta boy kuru soğan 250 gram...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
İçli Köfte Tarifi İçin Malzemeler İçli köfte hamuru için; 5 su bardağı köftelik bulgur 1 su bardağı irmik 3 su bardağı sıcak su 1 su bardağı un 1 adet yumurta 2 tatlı kaşığı domates salçası Pul biber Karabiber Tuz İçli köfte iç harcı için; 1 çay bardağı sıvı yağ 4 adet kuru soğan 300 gram kıyma...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
İçli Köfte Tanımı İçin Malzemeler İçli köfte hamuru için 2 su bardağı köftelik bulgur 1 çay bardağı irmik 3 su bardağı sıcak su 1 çay bardağı un 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı biber salçası Pul biber Karabiber Tuz İç harcı için Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 adet kuru soğan 250 gram kıyma 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
İçli Köfte Tanımı İçin Materyaller İçli Köfte Hamuru İçin 2 çay bardağı bardağı köftelik bulgur 2 su bardağı sıcak su (Kontrollü olarak) 1.5 çay bardağı un 1 adet yumurta Karabiber Tuz İç Harcı İçin Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 adet kuru soğan 400 gram kıyma 1 tatlı kaşığı biber salçası 1 tutam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt