İrmik Helvası (Harika)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
İrmik Helvası (Harika) Tarifi İçin Malzemeler
2 su bardağı irmik
1 su bardağı şeker
100 gram tereyağı
Yarım çay bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
1 su bardağı su
Ceviz (ben bir su bardağı kullandım)

İrmik Helvası (Harika) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle derin bir tencereye yağları alıp eritiyoruz.
Daha sonra irmiği ilave edip 5 dakika kavurduktan sonra cevizi ekleyelim.
Rengi dönene kadar 20 dk boyunca kavuralım. (cevizi ilk başta eklerseniz yanabilir o yüzden hafif rengi atınca ekleyin ve irmikle beraber kavurun).
İrmiğin rengi dönüp kavurulduğu zaman kısık ateşte yavaş yavaş sütü ekleyip karıştıralım (sürekli karıştırın ki topaklanmasın).
Sütü çekene kadar karıştıralım. (bu aşamayı yaparken ocağın altını iyice kısın ).
Sütü çektiğinden emin olduktan sonra tencerenin altını iyice kısıp şekeri ilave edelim.
Karıştırarak bütün şekeri eridiğinden emin olduktan sonra servis edelim. Gerçekten muhteşem oluyor denemenizi tavsiye ederim.
İrmik Helvası (Harika) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kıvamı Tam Tutan İrmik Helvası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı irmik 2 su bardağı süt 2 su bardağı şeker 1 çay bardağı ceviz 3 yemek kaşığı tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ Kıvamı Tam Tutan İrmik Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İlk olarak tereyağımızı ocağa alarak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Macun Kıvamında Cevizli Portakallı İrmik Helvası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı irmik 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı tereyağı (50 gr) 1 su bardağı iri kıyım ceviz 1 portakal kabuğu rendesi Şerbeti için; 2 su bardağı süt 1,5 su bardağı toz şeker Su bardağı ölçüsü (200 ml) Çay bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
İrmik Helvası Tanımı İçin Malzemeler 1 paket irmik 1 litre süt 4 su bardağı şeker 1 paket tereyağı (250 gram) İrmik Helvası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İlk olarak sütümüzü bir kaba alıp içine şekeri ilave edip karıştırarak şekeri eritelim. Ben şerbetini kaynatmıyorum soğuk sütte...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
İrmik Helvası Tanımı İçin Gereçler 2 bardak ince irmik 125 gram margarin Yarım çay bardağı 1,5 su bardağı şeker 3 su bardağı süt İstenilen ölçüde ceviz İrmik Helvası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Birinci olarak margarini tencereye alıp eritiyoruz akabinde sıvı yağı ekliyoruz biraz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
İrmik Karışımlı Nefis Un Helvası Tarifi İcin Malzemeler Herkese merhabalar Mubarek beraat kandilinizi kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum Sizlere bu gunun onemine binaen cok guzel bir helva tarifi vermek istiyorum Helva mı şu anda yeni yaptım apartmanı buram buram guzel kokular sardı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt