Ispanaklı Börek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Ispanaklı Börek Tanımı İçin Malzemeler

Hamur için;
1 buçuk su bardağı süt
Yarım su bardağı su
1 çay kaşığı maya
1 buçuk tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı sirke
Alabildiğince un
İç harcı için;
Yarım kilo ıspanak
1 kase lor
Zeytin yağı
Açmak için;
Sıvı yağ

Ispanaklı Börek Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle su ve sütü ısıtalım, çok az.
Sonra bütün materyalleri karıştırıp hamurumuzu yoğuralım,hafif ele yapışsın.Üzerini kapatalım.
Hamurumuz 20 dakika mayalansın. 8 beze oluyor.
Bezeleri alalım tabak formunda oklava ile açalım. Ve her açtığımız hamurun ortasına sıvı yağ sürelim fırça ile üst üste koyup üzerini örtelim ,10 dakika beklesin.
Hamurumuz beklerken ıspanakları doğrayalım, lor ve zeytin yağ ile karıştıralım.
Ben çiğden yapıyorum lorum tuzlu idi siz ona nazaran tuz atarsınız.
Gelelim yağlı hamurlarımıza; sıvıyağ sürerek açalım.
Oklava kullanmıyoruz ellerimizle havalandıra havalandıra açıyoruz..
Yeterli inceliğe gelince iç harcı koyup katlıyoruz rulo yapıp yuvarlak tepsiye koyuyoruz. Siz istersiniz kare tepside kol böreği hali verebilirsiniz.
Üzerine yumurta sürelim ,susam atalım 180 derecede pişirelim. Not:Benim fırınım 30 dakika da pişirdi siz kendi fırınınıza nazaran ayarlayın denetim ederek..
Ispanaklı Börek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Ispanaklı Peynirli El Açması Börek Tarifi İçin Malzemeler 5 su bardağı un 1 su bardağı yoğurt 1 su bardağından bir parmak eksik süt Yarım su bardağından az sıvı yağ 1 adet yumurta 1 paket kabartma tozu 1 yemek kaşığı sirke Açmak için; 2 su nişasta 1 su bardağı un Arasına sürmek için; Sıvı yağ İç...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Ispanaklı Dolanger Börek Tarifi İçin Malzemeler 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 paket kabartma tozu 1 yemek kaşığı yoğurt 1 paket kuru maya 1 tatlı kaşığı tuz 2 yemek kaşığı şeker 5 su bardağı un İç harcı için; 1 kilo ıspanak 1 su bardağı lor peynir Tuz Karabiber Yani...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Oklava Kullanmadan Ispanaklı Börek Tarifi İçin Malzemeler Kullandığım bardak ölçüsü 200 ml Gerekli malzemeler 3 su bardağı ılık su (600 ml) 7 su bardağı un (770 gr) 1,5 tatlı kaşığı tuz (8 gr) İç malzeme için; 1 kg ıspanak 1 kase lor peyniri (200 gr) Tuz 1 tatlı kaşığı pul biber (5 gr) Aralar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Ispanaklı Börek Tanımı İçin Malzemeler 3 tane yufka ( ben bu gereçlere 5 yufka kullandım) Siz elinizdeki materyale nazaran hazırlayın Yarım kilo ıspanak 2 tane orta uzunluk soğan 4 yemek kaşığı zeytinyağ (sıvı yağ) 1 paket lor peynir ( rastgele bir peynir olabilir) Sos için 5 yemek kaşığı yoğurt...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
El Açması Lorpeynirli Ispanaklı Börek Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için: 1 adet yumurta 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı ılık su 1 çay bardağı süt 1 yemek kaşığı sirke 1 çay kaşığı dolusu tuz 1 çay bardağı sıvı yağ Aldığı kadar un İçi için: Yarım kilo ıspanak 1 su bardağı lor peyniri Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt