Ispanaklı Gözleme (Mayasız)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Ispanaklı Gözleme (Mayasız) Tanımı İçin Malzemeler
2 su bardağı un
1 su bardağı su
1 tatlı kaşığı tuz
İç harcı için
500 gr ıspanak
Kırmızıbiber
Karabiber
1 tatlı kaşığı salça
1 adet soğan

Ispanaklı Gözleme (Mayasız) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle ıspanaklarımızı küçük küçük doğruyoruz ben el blender da çektim.
Daha sonra tavaya yağ koyup soğanları kavuruyoruz.
Daha sonra salçayı ek edip kavuruyoruz.
Sonrasında ıspanaklarımızı ekliyoruz ve kavuruyoruz.
Sonrasında baharatlarımızı katıp karıştırıyoruz.
Daha sonra hamurumuzu hazırlıyoruz un su ve tuzu katıp yoğuruyoruz.
Daha sonra yumurta büyüklüğünde pazı lar yapıyoruz bu hamur ölçüsünden 10 adet gözleme çıktı.
Daha sonra bezelerimizi açıyoruz istenilen boyutta daha sonra bir köşesine ıspanak karışımı ekleyip kapatıyoruz.
Daha sonra tavamızı yağlayıp artlı önlü pişiriyoruz. Afiyet olsun ‍
Ispanaklı Gözleme (Mayasız) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Ispanaklı Peynirli Mayasız Gözleme Tanımı İçin Materyaller Hamuru için; 500 gram un 1 su bardağı su (250ml ) 1 tatlı kaşığı tuz 1 yemek kaşığı sıvı yağ( en son hamuru toparlamak için) İçine koymak için; Yarım kilo ıspanak 1 adet orta uzunluk kuru soğan ya da 4-5 tane taze soğan 1 kase beyaz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Mayasız Gözleme Tanımı İçin Malzemeler Hamuru için; 2 su bardağı su 3 yemek kaşığı zeytinyağ 1 silme tatlı kaşığı tuz 4.5 su bardağı un (Aldığı kadar) İç harcı için; (istenilen harç yapılabilir peynirli,ıspanaklı,patetesli vs. ben burda ıspanak peynir karışımı yaptım) 1 avuç haşlanmış ıspanak 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Mayasız Hamurdan Ispanaklı Pırasalı Lorlu Gözleme Tarifi İçin Malzemeler Su bardağı ölçüsü 200 ml 3 su bardağı soğuk olmayacak şekilde ılık su 8 su bardağı un 4 çay kaşığı tuz 1 yemek kaşığı sıvı yağ Tereyağ (Gözlemelerimizi yağlamak için) İçi için 500 gram ıspanak 1 kg pırasa 1 çay maydanoz 4...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Mayasız Yumuşacık Ispanaklı Gözleme Tarifi İçin Malzemeler İçi için; 1 kg ıspanak 1 büyük soğan Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı pulbiber 1 yemek kaşığı domates salçası Hamuru için; 10 su bardağı un 1 yemek kaşığı tuz 3,5-4 su bardağı su Mayasız Yumuşacık Ispanaklı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Ispanaklı Gözleme Yumuşacık Lezzetli Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için 1 su bardağı ılık su (250 ml ) Yarım su bardağı yoğurt ( 200 ml) 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker 1 paket kuru maya 1 yemek kaşığı zeytinyağı 4,5 su bardağı un (200 ml ) İç malzemesi Yarım kilo ıspanak 2 tane...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt