Son konular

Ispanaklı Peynirli Gül Böreği

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Ispanaklı Peynirli Gül Böreği Tarifi İçin Malzemeler
2 demet ıspanak
500 gram beyaz peynir
5 adet yufka
Karabiber
Pul biber
Tuz
Sos
1 adet yumurta
3 yemek kaşığı yoğurt
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 yemek kaşığı elma sirkesi
Üzeri için
2 adet yumurta sarısı
Çörek otu (Dilerseniz susam da kullanabilirsiniz)

Ispanaklı Peynirli Gül Böreği Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Ispanakları yıkayıp 30 dk sirkeli suda beklettim.
Sonra süzüp doğruyoruz biraz kavuruyoruz.
İsteğe göre baharat ekleyebilirsiniz ben karabiber tuz pul biber ekledim.
Beyaz peyniri eziyoruz.
Ben yufkaları ortadan kestim.
İlk olarak yufkanın üzerine sosundan biraz gezdiriyoruz.
Daha sonra ıspanak ve beyaz peyniri koyuyoruz.
Sarıyoruz ve doluyoruz gül şeklini veriyoruz.
Üzerine yumurta sarısını sürüp çörek otu serpiyoruz dilerseniz susam da serpebilirsiniz benim susamım bitmişti
Daha sonra 180 derece fırında 30 dk pişiriyoruz. Ben 15 dk piştikten sonra tepsiyi bir tur çevirdim. Çıtır çıtır ama aynı zamanda yumuşak lezzetli bir börek oldu Yapacaklara şimdiden afiyet olsun
Ispanaklı Peynirli Gül Böreği Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
İçi Yumuşacık Dışı Çıtır Ispanaklı Peynirli Nefis Gül Böreği Tarifi İçin Malzemeler 4 adet yufka İç harcı için; 500 gram ıspanak 1 adet kuru soğan Tuz karabiber pul biber sıvı yağ 250 gram beyaz peynir (Mümkünse yarım yağlı yada lor peynirde kullanabilirsiniz) Arasına sürmek için; Yarım su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Ispanaklı Gül Böreği Tarifi İçin Malzemeler 3 tane taze yufka İç harcı için; Yarım kilo ıspanak Küçük bir kase ezilmiş beyaz peynir 1 çay kaşığı tuz Yarım çay kaşığı karabiber ve pul biber Bir kaç dal yeşil soğan Sosu için; 1 çay bardağı su 1 çay bardağı sıvı yağ Üzeri için; Yumurta sarısı Susam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Ispanaklı Gül Böreği Tarifi İçin Malzemeler 500 gr ıspanak 4 adet orta boy soğan 3 adet yufka 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber 200 gr lor ve peynir karışımı (yalnızca lor ile de olur) Sosu için; 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta Üzeri için; Susam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Ispanaklı Peynirli Gül Böreği Tanımı İçin Malzemeler 5 adet yufka 500 gram ıspanak 1 kase peynir (kaşar örgü ve beyaz peynir kullandım) Yarım çay kaşığı karabiber Yarım çay kaşığı kırmızı toz biber 1 çay kaşığı tuz 1 adet yumurta (sarısı üstü için beyazı sosa kullanılacak ) Sosu için; 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Ispanaklı Peynirli Çıtır Kolay Börek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yufka İç harcı için; 1 kg ıspanak 1 adet soğan 2-3 yemek kaşığı sıvı yağ 200 gram peynir 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı pul biber Tuz Yarım yemek kaşığı biber salçası Yarım yemek kaşığı domates salçası Sosu için; Yarım su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt