Son konular

Kabak Çorbası (Unsuz)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kabak Çorbası (Unsuz) Tanımı İçin Gereçler
1 adet kuru soğan
1 diş sarimsak
2 adet kabak
1 yemek kaşığı sıvı yağ
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Tuz
Karabiber
500 ml su

Kabak Çorbası (Unsuz) Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Tencereye yağları alalım. Soğan ve sarımsağı küp küp doğrayıp tencereye alıp kavuralım.
Üzerine tuz ekleyip yeterlice kavuralım. Kabakları iri iri doğrayıp pembeleşen soğanın üzerine alalım. Güzelce kavuralım.
Zerzevatları ne kadar kavurursak o kadar lezzetli olur. Kabakların üzerine karabiber ekleyelim.
Yeterlice kavrulan sebzelerin üzerine sıcak suyu ekleyelim. Fazla su koymayın.
Ben düdüklüde yaptım çorbayı kapatıp 10 dakika pişirdim. Pişen çorbayı blenderdan geçirip servis ettim.

Similar threads

• Soru
Unsuz Margarinsiz Sebzeli Kiş (Tart) Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı haşlanmış nohut 1 yumurta 1 yemek kaşığı tahin yahut zeytinyağı Yarım çay kaşığı kimyon Yarım çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı limon suyu Yarım diş sarımsak rendesi İçi için; 1 yeşil kabak 2 orta uzunluk mantar 1 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Brokoli Çorbası (Unsuz Sütsüz Kremasız) Tanımı İçin Materyaller 1 orta uzunluk brokoli 1 orta uzunluk patates 1 adet havuç 1 adet soğan 2 diş sarımsak 2 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber Üzerini geçecek kadar kaynar su Brokoli Çorbası (Unsuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kabak Dolması Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo kara kabak 1 yemek kaşığı karışık salça 1 diş sarımsak 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 su bardağı pirinç 1 kase yoğurt 1 ölçü karabiber 1 ölçü tuz Kabak Dolması Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Kabakların önünü ve gerisini kestikten sonra...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
İçinizi Isıtacak Sütlü Kabak Çorbası Tanımı İçin Materyaller 2 tane orta uzunluk kabak 1 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı zeytinyağı 3 diş sarımsak 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı et suyu ya da bulyon Tuz Karabiber Sıcak su Sosu için; Zeytinyağı Toz biber Kuru nane İçinizi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Fırında Kabak Sandal Tanımı İçin Gereçler 3-4 adet orta uzunluk kabak 1 orta uzunluk kuru soğan 1 adet domates 2 adet sivri biber 150-200 gram kıyma Sıvı yağ Tuz Karabiber Sosu için: 1 kase sıcak suya 1 yemek kaşığı domates salçası Üzeri için: Rendelenmiş kaşar peyniri Fırında Kabak Sandal...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt