Son konular

Kabak Mantı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kabak Mantı Tarifi İçin Malzemeler
2 adet kabak
4 yemek kaşığı yoğurt
İsteğimiz baharatlar (Yarım tatlı kaşığı)
(Ben kendim biraz havuç rendeledim isteğe bağlı konabilir)

Kabak Mantı Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
2 adet kabağın dışını soyuyoruz ve soyacak ile kabağın içini uzun uzun kabaklar bitene kadar soyuyoruz.
Az yağda kabakları pişiriyoruz.
Üstüne yoğurt döküp ,isteğimiz baharatları katıyoruz. Afiyet olsun.
Kabak Mantı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fırında Kabak (Kabağın En Lezzetli Hali) Tanımı İçin Gereçler 2 adet kabak 2 adet domates 3 adet soğan(küçük uzunluk vardı onu kullandım) 1 adet patates Maydanoz Yarım çay bardağı zeytin yağı 2 yemek kaşığı un 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 2 çay kaşığı nane Tuz ( kâfi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Ekşili Kabak Tarifi İçin Malzemeler 5 adet kabak 2 adet soğan 2 adet domates 1 diş sarımsak 2 tatlı kaşığı kuru nane Yarım çay bardağı pirinç 1 adet limon 1 çay kaşığı tuz Ekşili Kabak Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Kabakları güzelce soyuyoruz. Domatesleri ve soğanı kare kare...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Şıhıl Mahşi Tarifi İçin Malzemeler 6-7 adet kabak 2 adet soğan 3 yemek kaşığı zeytinyağı 300 gram kıyma 1 su bardağı haşlanmış nohut 1 tutam ince kıyılmış maydanoz Yarım çay bardağı dolmalık fıstık 1 yemek kaşığı salça Tuz Kara biber Pul biber Kızartmak için; Sıvı yağ Sosu için; 1 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Kabağın En Lezzetli Hali (Çıtır Kabak) Tanımı İçin Materyaller 4 adet kabak 1 adet yumurta 1 adet maden suyu 1 çay bardağı süt Yarım çay bardağı sıvı yağ 8 yemek kaşığı dolusu un Tuz, karabiber, kırmızı biber, nane 1 paket kabartma tozu Kızartmak için; Sıvı yağ Sos için; 1 büyük kase yoğurt 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Tavuklu Sandal Kabak (Kremasız) Tarifi İçin Malzemeler 2-3 yemek kaşığı sıvıyağ 1 adet tavuk göğsü (250 gram civarı) 2 adet iri kabak 1/2 (yarım) adet kabağın içi 1 adet soğan 2 diş sarımsak 6-7 adet mantar Yarım çay bardağı süt Tuz Karabiber Kırmızı tozbiber Zerdeçal Köri baharatı Cafe de paris...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt