Son konular

Kadayıflı Muhallebi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kadayıflı Muhallebi Tanımı İçin Gereçler
200 gram kuru kadayıf
3 yemek kaşığı tereyağı
Yarım su bardağı toz şeker
1 su bardağı dövülmüş toz fındık
Muhallebisi için;
1 litre süt
1 su bardağı şeker
4 yemek kaşığı un
3 yemek kaşığı nişasta
Vanilya
1 paket kremşanti
Kremşantiyi çırpmak için;
1 çay bardağı süt yahut su

Kadayıflı Muhallebi Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Birinci olarak muhallebi için; süt, şeker, un ve nişastayı koyup, kıvam alana kadar pişiriyoruz. Piştikten sonra vanilyayı ekliyoruz. Pişen muhallebiyi soğutup çırpılmış kremşantiyi ekliyoruz.
Başka bir tavada toz şekeri, tereyağı, ve fındığı eritip içine hazır kuru kadayıfı ekleyip, hepsini harmanlıyoruz. Ben kadayıfıda yumuşamaması için soğuttum.
En büyük dikdörtgen borcama birinci olarak kadayıflı karışımın yarısını seriyoruz. Onun üzerine muhallebiyi döküyoruz. Ve en üzerine arta kalan kadayıfıda serip, soğuması için dolapta bekletiyoruz.
Ben kadayıf olarak kolay olsun diye marketlerde satılan hazır kavrulmuş kuru kadayıf kullandım.
Kadayıflı Muhallebi Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kadayıflı Muhallebi Tanımı İçin Malzemeler Muhallebi için: 4 ,5 su bardağı süt 2 ,5 kahve fincanı un 1 su bardağı şeker 1 paket vanilinlin 1 tatlı kaşığı margarin 1 paket krem şanti Yarım su bardağı süt Üzeri için: Kavrulmuş kadayıf 4 kaşığı toz şeker Yarım su bardağı ceviz dövülmüş 1 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Kadayıflı muhallebi tarifi resimli, imageskadayiflimuhallebitarifiresimli5ad465862f1ae Malzemeler: * Muhallebisi icin: * 1 litre sut * 1 su bardağı un * 1 su bardağı tozşeker * arzuya gore aroma vermek icin vanilya veya 34 parca damla sakızı * 1 paket kremşanti veya sut kreması * Kadayıfı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Çıtır Kadayıflı Muhallebi Tarifi İçin Malzemeler 500 gram tel kadayıf 3 yemek kaşığı tereyağı 4 yemek kaşığı toz şeker 1 su bardağı dövülmüş ceviz içi Muhallebisi için; 1 litre süt 3 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı toz şeker 1 adet yumurta sarısı 1 paket krema Çıtır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kadayıflı Krem Şantili Muhallebi Tarifi İçin Malzemeler Muhallebisi için; 1 litre süt 1 su bardağı şeker 2.5 kaşık un 2.5 kaşık mısır nişastası Badem unu Vanilya 1 yemek kaşığı tereyağı Kremşanti Kadayıf için: 200 gram kadayıf 2 yemek kaşığı tereyağı. 1 yemek kaşığı şeker Üzeri için; Ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kadayıflı Muhallebi Tanımı İçin Malzemeler 200 gram tel kadayıf 2 yemek kaşığı toz şeker 2 yemek kaşığı tereyağı Yarım su bardağı çekilmiş ceviz içi Muhallebisi için; 1 lt süt 4 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı toz şeker 1 paket vanilya Tereyağı (1 yemek kaşığı ) Kadayıflı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
Üst Alt