Kadınbudu Köfte

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Kadınbudu Köfte Tanımı İçin Malzemeler
500 gr dana kıyma
1 büyük baş kuru soğan
3 yemek kaşığı pirinç
1 adet yumurta
1 tutam maydanoz
Tuz
Karabiber
Manto için;
1/2 (yarım) su bardağı galeta unu
2 adet yumurta
Kızartmak için;
Sıvı yağ

Kadınbudu Köfte Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
3 yemek kaşığı pirinci iki bardak su ile haşladım süzüp soğuk sudan geçirip bir kenarda beklettim.
Kıymanın yarısını bir adet rendelenmiş soğan ile suyunu salıp tekrar çekene kadar kavurdum. Bir kenarda soğuttum.
Derince bir kapta kıymanın çiğ kalan yarısı, soğan ile kavrulan başka yarısı, 1 yumurta, haşlanan pirinç, 1 tutam kıyılmış maydanoz, gereğince tuz ve karabiber ekleyip güzelce yoğurdum.
Harçtan yumurta büyüklüğünde kesimler koparıp yuvarladım yatsı formu verip tepsiye dizdim buzdolabında 2-3 saat kadar dinlendirdim.
2 yumurtayı bir tabakta çırptım.
1/2 su bardağı galeta ununu farklı bir tabağa aldım.
Köfteleri sırasıyla evvel galeta ununa sonra yumurtaya bulayarak, gerili önlü ayçiçek yağında kızarttım. Nefis bayan budu köftelerim hazır.

Afiyet olsun ️

Kadınbudu Köfte Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kadınbudu Köfte Tanımı İçin Malzemeler 300-400 gram kıyma 1 adet kuru soğan 1 diş sarımsak 1 çay bardağı haşlanmış pirinç 1 adet yumurta 1-2 yemek kaşığı galeta unu Bir tutam maydanoz 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber 1 çay kaşığı kimyon 1 çay kaşığı öğütülmüş kişniş 1 çay kaşığı karabiber Tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kadınbudu Köfte Tanımı İçin Gereçler 400 gram kıyma 1 çay bardağı pirinç 1 adet soğan 1 adet yumurta Tuz Pulbiber Kimyon Kızartmak için; Sıvı yağ Galeta unu Yumurta Kadınbudu Köfte Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Pirinçler haşlanır ve suyu süzülür. Soğanlar minicik doğranır ve az...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kadınbudu Köfte Tanımı İçin Gereçler Köfte harcı için: 500 gram kıyma 1 çay bardağı pirinç 1 adet yumurta 1 adet soğan Tuz Karabiber Kimyon Kızartmak için; Galeta unu Yumurta Sıvı yağ Kadınbudu Köfte Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Pirinç haşlanır ve süzülür. Soğan doğranır ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kadınbudu Köfte Tanımı İçin Materyaller Köfte harcı için; 250 gram kıyma 1 küçük uzunluk soğan 1,5 yemek kaşığı haşlanmış pirinç 1 adet yumurta 5 kısım maydanoz Tuz Karabiber Pul biber Kimyon Kızartmak için; Galeta unu Yumurta Sıvı yağ Kadınbudu Köfte Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kadınbudu Köfte Tarifi İçin Malzemeler 300 gram dana kıyma (150 gram çiğ, 150 gram kavrulmuş) 1 adet yumurta 1 adet kuru soğan 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı tereyağ 1 çay bardağı pirinç Tuz, karabiber, kimyon, k. toz biber, pul biber Bulamak için; 1 adet yumurta Galeta unu Kadınbudu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt