Son konular

Kahvaltılık Peynir Ezmesi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kahvaltılık Peynir Ezmesi Tanımı İçin Malzemeler
200 gram beyaz peynir
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
1 -2 diş sarımsak (ben 1 kulandım)
3 yemek kaşığı zeytinyağı
Pulbiber, kekik

Kahvaltılık Peynir Ezmesi Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Beyaz peyniri (sulu üzereyse mutfak kağıdı yardımıyla biraz suyunu alın) başka gereçler ile birlikte blendere alıyoruz. Ve beğeneceğiniz kıvama gelene kadar ezdiriyoruz.
Ara sıra kaşık yardımıyla toparlamanız gerekebilir.
Eğer kıvamı katı gelirse zeytinyağını birazcık daha ek edebilirsiniz.
Servis tabağına alırken ben dondurma kaşığı ile toplar yaptım.
İsterseniz üzerine zeytinyağı gezdirebilirsiniz.
Afiyet olsun.

Kahvaltılık Peynir Ezmesi Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kahvaltılık Biber Ezmesi Resimli Kahvaltılık Biber Ezmesi Tarifi Kahvaltılık Biber Ezmesi Malzemeler 45 taze kırmızı biber ( kozlenmiş ) 7 diş sarımsak Yarım yemek kaşığı domates salcası 100 gr Kadar beyaz peynir 1 cay kaşığı kimyon, acı kırmızı biber, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kahvaltılık Girit Ezmesi Tarifi İçin Malzemeler 200-veya 250 gram kadar yağlı peynir 200 gram lor peynir 2 diş sarımsak 6 yemek kaşığı zeytinyağı Yarım demet maydanoz Yarım demet dereotu 1 çay bardağı ceviz içi ( ezilmiş) Üzerine gezdirmek için: 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı Pul biber Kahvaltılık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kahvaltılık Sürmelik Biberli Peynir Tarifi İçin Malzemeler 200 gram beyaz peynir 1 yemek kaşığı labne 1 adet közlenmiş kırmızı biber 1 tutam maydanoz 2 diş sarımsak 5 adet ceviz 1 tatlı kaşığı domates salçası 1 çay kaşığı pulbiber 1 tatlı kaşığı tozbiber 1 tatlı kaşığı kekik 2 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kahvaltılık Şipşak Girit Ezmesi Tanımı İçin Materyaller 2 kalıp süzme peynir 5-6 adet ceviz 1 tutam dereotu (maydanozda olur ) 1 diş sarımsak Yarım çay bardağı zeytinyağı Kahvaltılık Şipşak Girit Ezmesi Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Bütün gereçleri robotun içine alalım ve robottan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Kanepe (Kahvaltılık) Tanımı İçin Gereçler 5 adet tost ekmeği 3 – 4 dilim salam yahut açbitir 2 yemek kaşığı krem peynir 2 yemek kaşığı zeytin ezmesi 10 adet yeşil zeytin 10 adet kürdan Kanepe (Kahvaltılık) Tanımı Yapılışı Tost ekmeklerinin kenar kısımlarını alalım. Ben oklava ile incelttim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt