Son konular

Kahvaltıya Gözleme (20 Dakikada Hazır Çok Kolay)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kahvaltıya Gözleme (20 Dakikada Hazır Çok Kolay) Tanımı İçin Gereçler
Yarım su bardağından biraz fazla su
1 yumurta
1 tatlı kaşığı tuz (tepeli olmasın)
1 çay kaşığı kabartma tozu
Aldığı kadar un
İç gereci için ;
1 adet sucuk
2 su bardağı rendelenmiş kaşar rendesi
Biraz maydanoz
2 adet biber isteğe bağlı domates ben koymadım içinde gözlemenin içinde sevmiyorum

Kahvaltıya Gözleme (20 Dakikada Hazır Çok Kolay) Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Birinci evvel hamuru yapalım ,un hariç gereçleri yoğurma kabına alın.
Yavaş yavaş un ekleyin ele yapışmayan hoş bir hamur yapın .Üzerini örtün.
5 dakika dinlensin.
O sırada iç materyalleri doğrayın, sucuğu ,maydanozu ,biberi doğrayın.
Peynirleri rendeleyin ,hepsini karıştırın .
Hamurları beze alın.
Ben mandalina büyüklüğünde 10 beze yaptım ,küçük daha hoş oluyor.
Tek tek açın iç gerecini koyun kapatın.
Orta ateşte pişirin ,üzerlerine isteğe bağlı tereyağ sürülebilir .Mutlaka deneyin derim afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Kahvaltıya Şahane Pizza Tanımı İçin Malzemeler Hamuru için; 3.5 su bardağı un Yarım paket yaş maya 1 tatlı kaşığı şeker 1 çay kaşığı tuz 2 yemek kaşığı zeytinyağı Üst materyal için; 2 adet domates 2 adet biber Sucuk Süt mısır Kaşar peyniri rendesi Zeytin Pizza sosu için; 1 yemek kaşığı domates...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
10 Dakikada Gözleme Tanımı İçin Malzemeler 3 adet milföy hamuru (3 adet gözleme için) 3 su bardağı küp doğranmış kaşar peyniri Pastırma yahut sucuk Milföyleri açmak için 2 su bardağı kadar un 10 Dakikada Gözleme Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Milföyleri dondurucudan çıkarın ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Omaç (Üfelemec) Kahvaltıya 5 Dakikada Hazır Tanımı İçin Gereçler 1 tane yufka 2 tane yumurta 3 yemek kaşığı tereyağ Tuz (isteğe bağlı) Omaç (Üfelemec) Kahvaltıya 5 Dakikada Hazır Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Yufkaları elimizle bölüyoruz. Yanmaz tavaya tereyağını ekleyip...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kahvaltıya, Beş Çayına Harika Kolay Pizza Tanımı İçin Gereçler 2 adet yufka 1 kase sucuk 1 kase kaşar peyniri 1 adet yeşil biber 1 adet kırmızı biber 5-6 adet siyah zeytin 5-6 adet yeşil zeytin 1 domates 2-3 kol taze soğan Yufka sosu için; Yarım çay bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı süt Pizza...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Gözleme Pratik Tavada Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı süt ılık 2 su bardağı su ilik 1 tatlı kaşığı şeker 1,5tatlı kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 1 paket instant maya Aldığı kadar un İç gereci için; 1 kase çökelek 1 kase tulum peyniri Yarım demet maydanoz Dışını yağlamak için; Tereyağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt