Son konular

Karışık Peynirli Cıtır Ekmekler

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Karışık Peynirli Cıtır Ekmekler Tarifi İcin Malzemeler Merhaba arkadaşlar Nefis ve cıtır ekmeklere ne dersiniz? hem sahura hem kahvaltıya harika oluyorEvde hangi peynir ceşidi varsa ekleyebilirsiniz ama mozzarella nar gibi kızarmasını sağlıyor Olcusunu cay bardağı ile verdim bizim icin yeterli olduğu icin, isteyen artırabilir

*İsteğe gore peynir ceşitleri 100 gr mozzarella peyniri (Tuzsuz salamura)
*1 cay bardağı cokelek peyniri
*1 cay bardağı beyaz peynir
*1 cay bardağı kaşar peyniri rendesi
*1 adet ince kıyılmış soğan
*1 adet yeşil soğan ince doğranmış
*1 adet kırmızı kapta biber ince kıyılmış
*2 adet yumurta
*23 dal ince kıyılmış maydanoz
*10 dilim tam dilimlenmiş kepekli ekmek

Peynirler yağlı ve tuzlu olduğu icin ben sıvı yağ ve tuz eklemedim ve baharatlar (toz biber pul biber kararbiber)
Hazırlanışı

1
*Uygun derin bir kabın icine butun peynir ceşitlerini kucuk doğrayın veya rendeleyin
*Ardından icine ince kıyılmış maydanozu, soğanları ve biberi de ekleyip harmanlayın
*İcine yumurtaları ekleyin ve baharatlar ile karıştırın
*Karışımı tam kepekli dilimlenmiş ekmeklerin uzerine koyun ve 20 dakika 180 derecede pişirin Kontrollu şekildeAfiyet olsun

Similar threads

• Soru
Buzlu Cıtır Borek Tarifi İcin Malzemeler *4 adet yufka *500 gr beyaz peynir *Maydanoz *1 cay bardağı sıvı yağ Sosu icin; *1 şişe soda *1 cay bardağından biraz az sıvı yağ Uzeri icin; *1 yumurta sarısı *Corekotu *Susam Buzlu Cıtır Borek Tarifi Yapılışı 1 *Bir kabın icerisinde peyniri ezin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kıymalı Peynirli Cıtır Borek Tarifi İcin Malzemeler *1 paket baklavalık yufka 800 gramdı *100 gram tereyağı *1 su bardağı sut su karışımı ustune *Yumurta sarısı İcine *250 gram kıyma *1 buyuk soğan *Yarım tatlı kaşığından biraz fazla tuz *Yarım cay kaşığı karabiber Kavurmak icin *Az...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Baklavalık Yufkadan Nefis Soslu Cıtır Borek (Sadece 5 Dakikada) Tarifi İcin Malzemeler *1 paket baklavalık yufka İc harcı icin *Ben cokelek peyniri ve soğan kullandım sizler dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz Uzeri icin *2 adet yumurta sarısı *1 yemek kaşığı corek otu Sosu icin *1 şişe...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Cıtır Sigara Boreği Tarifi İcin Malzemeler *3 adet yufka İc malzemesi icin; *Lor peyniri ve maydanoz *Biraz tuz Sosu icin; *Yarım cay bardağı sıvı yağ *Yarım cay bardağı sut *2 yemek kaşığı sirke *1 tutam tuz *Kızartmak icin sıvı yağ Cıtır Sigara Boreği Tarifi Yapılışı Mubarek Ramazan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Tavuk Goğsu Cıtır Cıtır Kızartma Tarifi İcin Malzemeler *1 tane tavuk goğsu *1 yumurta *Yarım tatlı kaşığı karabiber *Yarım cay kaşığı pul biber *Yarım cay kaşığı karbonat *1 yemek kaşığı nişasta *1 yemek kaşığı un *Tuz, galete unu Kızartmak icin *Sıvı yağ Tavuk Goğsu Cıtır Cıtır Kızartma...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt