Son konular

Karışık Turşu Tarifi ( Videolu Anlatım)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Karışık Turşu Tarifi ( Videolu Anlatım) İçin Malzemeler
2 kilo turşuluk tarla salatalık
Yarım kilo kıl sivri biber
Yarım kilo tatlı biber
250 gram kırmızı biber
750 gram havuç
3 çay bardağı sirke
9 yemek kaşığı kaya tuzu
1 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı limon tuzu
1 avuç nohut
1 büyük baş sarımsak
Kereviz yaprakları
3 litre su
2 adet limon

Karışık Turşu Tarifi ( Videolu Anlatım) Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle kaynatılmış soğutulmuş hafif ılık üç litre suyumuzun içine, üç çay bardağı sirke, dokuz yemek kaşığı kaya tuzu, bir yemek kaşığı şeker, bir yemek kaşığı limon tuzu, ekleyerek karıştırıyoruz. Turşu suyumuz hazır bekletiyoruz.
Yıkamış olduğumuz turşuluk malzemeleri kavanoza koymadan önce kavanozun altına bir avuç nohut ve kesmiş olduğumuz sarımsakları koyarak turşuluk malzemeleri içine ekliyoruz.
Sıkı bir şekilde kavanoza koyduğumuz malzemelerin üstüne hazırlamış olduğumuz turşu suyunu ekleyerek kavanozumuzun ağzını kereviz yaprakları koyarak iyice kapatıyoruz.
Serin ve karanlık bir yere alarak yaklaşık iki veya dört hafta sonra yemek için hazır şekilde olacaktır. Afiyet olsun.
Gerçek lezzetler.

Karışık Turşu Tarifi ( Videolu Anlatım) Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Rengarenk Karışık Turşu Tarifi İçin Malzemeler 5 lt ilk kavanoz için; 3 kg kornişon (Biber havuç yeşil domates lahana vs) 2 su bardağı sirke 1 su bardağı kaya tuzu 1 kaşık şeker 1 tatlı kaşığı limon tuzu 1 tatlı kaşığı nohut 1 tane aspirin 2,5 lt su 15-20 diş kadar sarımsak Kereviz yaprağı ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Karışık Turşu Tarifi İçin Malzemeler 9 su bardağı su 2 su bardağı sirke 4 yemek kaşığı kaya tuzu 1,5 yemek kaşığı limon tuzu 2 baş sarımsak 6 adet nohut 5-6 dal maydanoz Karışık isteğe bağlı kornişon, havuç, biber ve kelek olabilir Bu ölçü 5 litrelik kavanoz için Karışık Turşu Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Karışık Turşu Tarifi İçin Malzemeler 1 kg karnabahar 1 kg brokoli 1 kg kapya biber 6 tane şili biberi (hafif acılı oluyor acılı sevmeyenler koymasın acılı sevenler arttırabilir) 1 kg kıl biberi 1 kg yeşil domates Yarım kg mor havuç Yarım kg bildiğimiz havuç Sarımsak (her kavanoza 5 diş koydum)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Karışık Turşu Tarifi İçin Malzemeler 5 kg bidon için; 1 kg kornişon salatalık Küçük bir lahananın yarısı (iç kısmını kullanıyoruz) Yarım kg cin biber veya acı turşu biber 2 adet kapya biber 3 adet kelek Yarım kg havuç 1 avuç nohut 8 diş sarımsak 5 yemek kaşığı kaya tuzu 5 çay kaşığı limon tuzu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Klasik Çıtır Turşu (Püf Noktalarıyla Garantili Tarif) Tarifi İçin Malzemeler 2 kilo tatlı sivri biber 1 kilo kornişon salatalık 2-3 tane havuç (Dilediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz) 1 litre üzerinden turşu suyu için 1 litre çeşme suyu 3 çorba kaşığı turşuluk kaya tuzu 1 çay bardağı sirke...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt