Karpuz Pasta

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Karpuz Pasta Tanımı İçin Materyaller
3 adet yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı ıspanak püresi (haşlamadan yaptım)
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 paket kabartma tozu
2 paket vanilya
2 su bardağı un
Kreması için;
2 su bardağı süt
4 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı un
1 yemek kaşığı nişasta
1 yemek kaşığı tereyağı
1 paket vanilya
Üzerine;
Çilek yada orman meyveli sos
Damla çikolata
(bu sosu ben kendimde yapıyorum, kırmızı reçellerin tanesiz kısmıyla, yada hazır meyve suyuyla.) ️️️
2 su bardağı sulandırılmış reçelin tanesiz kısmı
2 yemek kaşığı nişasta
4 yemek kaşığı şeker

Karpuz Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Kekimiz için yumurta ve şekeri köpürene kadar mikserle çırpalım.
Daha sonra öbür materyalleri ekleyip daha düşük ayarda biraz daha çırpalım.
Margarinle yağladığımız tart kalıbına kek hamurumuzu döküp, 170 derece ısıtılmış fırında 15-20 dakika denetim ederek pişirelim. (fırından fırına pişirme müddeti değişebilir).
Keki fırına sürünce kremamızı yapmaya başlayalım.
Tereyağı ve vanilya hariç başka materyalleri tencereye alıp pişirelim.
Kıvam alınca ocağı kapatıp tereyağını, vanilyayı ekleyip biraz mikserle çırpalım.
Fırından çıkan kek soğuyunca üzerine ılıyan kremamızı eşit halde yayalım.
Meyveli sosunu da pişirip soğuyunca en üste yayalım.
Damla çikolata ile süsleyip 2, 3 saat buzdolabında dinlendirelim. (hazır sos kullanacaksınız paketin üzerindeki tarife nazaran pişirin)
afiyet olsun

Karpuz Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Karpuz Pasta Tarifi İçin Malzemeler Keki için; 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı ıspanak püresi Yarım su bardağı sıvı yağ 1.5 su bardağı un 2 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı sütle ben ıslattım ıslatmadan kremayı direkt dökedebilirsiniz Krema için; 2 su bardağı süt...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Karpuz Pasta Tanımı İçin Gereçler 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker (200ml bardak) Yarım çay bardağı sıcak su 1 çay bardağı sıvı yağ 2 su bardağı un 1 su bardaği ıspanak püresi 1 paket vanilya şekeri 1 paket kabartma tozu Keki ılımak için; 1 su bardağı sıcak su 1 yemek kaşığı pudra şekeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Karpuz Pasta Tanımı İçin Gereçler 200 gram ıspanak 2 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı şeker 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1,5 su bardağı un (Kontrollü ekleyin) Meyveli sos (Ben hazır kullandım siz kendinizde yapabilirsiniz) Kreması için: 2 su bardağı süt 1 çay bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Muhallebili Karpuz Pasta Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1,5 çay bardağı şeker 1 çay süt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 tutam ıspanak 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 2 su bardağı un Muhallebisi için 2,5 su bardağı süt 3,5 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı un 1,5 yemek kaşığı nişasta 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Karpuz Pasta Tanımı İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı ıspanak püresi(250 gr ıspanak) 1 çay bardağı sıvı yağ 2 ,2.5 su bardağı un 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Kreması için; 2.5 su bardağı süt 3 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı un 1.5 yemek kaşığı nişasta 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt